באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

צו שמונה לתושבי העיר אנשי תקשורת

צו שמונה לתושבי העיר אנשי תקשורת

במסגרת ההיערכות העירונית לשעת חירום יזמה מחלקת דוברות, הסברה ופרסום באגף השירות את הקמתו של גדוד מתנדבים לצורכי הסברה עירונית וקיימה כנס חשיפה ראשון למתנדבים

עיריית כפר סבא באמצעות מחלקת דוברות, הסברה ובפרסום באגף שירות וקהילה, החלה בהקמתו של גדוד מתנדבים לצורכי הסברה עירונית בשעת חירום. השבוע התקיים כנס חשיפה ראשון לתפקידי הדוברות בשעת החירום אליו הגיעו מתנדבים תושבי העיר. בכנס השתתפו – צאלה וקסמן גונן- מ”מ סמנכ”לית שירות וקהילה, ענת בלזברג- מנהלת מחלקת דוברות הסברה ופרסום, שי זייד- מנהל אגף הביטחון, אורי טל- ממונה שעת חירום ונציגי פיקוד העורף.  במהלך יום החשיפה קיבלו המתנדבים רקע על העיר כפר סבא, על עבודת הדוברות והעירייה בשגרה ועל המעבר לפעילות חירום. למתנדבים  הוצגו מאפייני מצבי משבר וחירום, הוסבר להם הצורך החשוב במתנדבים בזמנים אלה ואף הוצגו בפניהם דוגמאות מאירועים קודמים בכפר סבא. גולת הכותרת ביום זה הייתה החשיפה על עבודת מחלקת הדוברות הן בשיגרה והן בחירום.

חשוב לציין כי עיריית כפר סבא נערכת כל העת לאירועי חירום המגיעים לרוב במפתיע וללא התראה מראש. זאת על רקע ההיערכות של העיר למצבי חירום כמו: רעידת אדמה, מבצעים צבאיים, ואירועים נוספים. חשוב לציין כי הקמתם של גדודי מתנדבים נולדה מתוך צורך עתידי ולאור עבודת ההסברה שיש לבצע בעיתות אלה. נוסיף כי מדובר בהפקת לקחים מהתרגילים הרבים הארציים המתבצעים בשיתוף פיקוד העורף.

צביקה צרפתי, מ”מ וסגן ראש העיר, “עיריית כפר סבא משקיעה משאבים רבים במטרה להיערך לעיתות משבר וחירום. חשוב להזכיר כי בשעות אלה, ובעיקר בשעות הראשונות והקריטיות לאירועי חירום, ניתן לסמוך בעיקר על הקהילה העירונית. שכן הגורמים הארציים נותנים מענה לכלל ערי ישראל. לכן, אנו פועלים כל העת להקמת קבוצות מתנדבים תושבי העיר במחלקות השונות בעירייה, על מנת למנוע אבידות בנפש ולתת מענה לתושבים רבים שעלולים לחוות מצבי חרדה. אני קורא לתושבי העיר לקחת חלק בהתנדבות מעין אלה”.

צאלה וקסמן גונן, מ”מ סמנכ”לית שירות וקהילה, “ישנה חשיבות רבה להעברת מידע רלוונטי לתושבים בשעת חירום תוך גיוס אנשי תקשורת מהעיר. גדוד המתנדבים החדש, יסייע לדוברות העיריה בשעת חירום וישפר את ההסברה העירונית לרווחת התושבים. אני מאמינה כי העברת מידע מספק, אמין ורלוונטי בהיערכות לחירום ובחירום ביכולתו להציל חיים. בין המטרות של הקמת הגדוד הינו חיזוק אמון הציבור במענה הניתן למצב החירום, חיזוק תחושת הביטחון וחוסנו של הציבור באמצעות מידע והנחיות וכן הפחתת אי הוודאות.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter