באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

צופי יקנעם: טקס פתיחת שנה

צופי יקנעם: טקס פתיחת שנה

בהשתתפות כ- 400 חניכות וחניכים פתחו בשבט “שחר צופי יקנעם” את שנת הפעילות שתעמוד השנה בסימן “החניך במרכז”.

במהלך הפעילות הראשונה לשנה זו הגיעו החניכים החדשים להתרשמות מהשבט, והפעילות כללה בין היתר את  קרנבל מי המדריך שלי, ומי הצוות שלי, ובמסגרתה השתתפו החניכים מספר משימות ולאחר פתרון כל משימה  קיבלו רמז נוסף עד שמצאו את המדריך שלהם לשנת הפעילות, וערכו עמו היכרות.

שבט שחר פותח שנהלחניכות ולחניכי שבט שחר של “הצופים” צפויה שנה חווייתית ועמוסה בפעילות מגוונת  וזאת בהתאם למסורת הצופית, וכבר במהלך חופשת חג הסוכות ייצאו החניכים לטיול הראשון לשנה זו. במהלך השנה יקחו גם החניכים חלק בפעילויות יישוביות רבות וביניהן:  אירועי נטיעות בטו’ בשבט, פורימון קהילתי, טיול בפסח, צעדת יקנעם  מחנה קיץ הצפונבורי, ועוד ועוד. במהלך שנת הפעילות הנוכחית ימשיכו בשבט שחר זו השנה הרביעית להיות אחראיים על תל יקנעם ולאמץ אותו, ובמסגרת הפעילות יגיעו החניכים לתל ביום הניקיון הבינ”ל כמו גם בימים נוספים וינקו אותו. בנוסף לכך מובילים בתנועה שיתופי פעולה עם “כנפיים של קרמבו”, המרכז להעצמת הקהילה, פעילויות בשכונת ‘נוף לכרמל’ ועוד. בשבט יפעלו לשיתופי פעולה עם “אורט אלון”. בשבט “שחר” ישימו דגש בשנה זו על קליטת האוכלוסייה האתיופית, והשנה לראשונה יכלול השבט  מדריכים בני הקהילה האתיופית. בשבט שמו כיעד להגיע ל- 600 חניכות וחניכים במהלך שנת הפעילות. בתנועת “הצופים” שמים דגש מרבי על הובלת ערכים לטובת הכלל, הפרט והחברה ועל מצוות שבין אדם לחברו, קבלת האחר והשונה, חיפוש החיובי ולא השלילי העצמת הקהילה שילוב ילדים בכלי צרכים מיוחדים בקבוצות רגילות ועוד. בתנועה שמים דגש גם  על תרומה לקהילה ובמסגרת זאת אוספים החניכים ברשתות המזון לקראת החגים הגדולים מצרכי מזון ומארזים, והם מתנדבים בעמותות השונות.

 

לקראת פתיחת השנה ובתאם למסורת של שבט שחר זכה השבט במספר פרסים במחנה הצפונבורי וביניהם: מקום 1 בכל הצפון בקטגוריית מחנאות, מקום 2 בקטגוריית הדרכה, ומקום 2 נוסף בקטגוריית חזות השבט.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“שבט “שחר” יקנעם של הצופים  הוא יקנעם היפה וישראל היפה. חניכות וחניכי השבט תורמים רבות ליישוב ולקהילה, ועושים זאת תמיד באהבה ובשמחה רבה. השבט גדל משנה לשנה ומצמיח נערות ונערים איכותיים וערכיים. ביקנעם גאים לשים דגש ולהוביל ערכים בכלל, וערכים של תרומה לקהילה ולפרט, בפרט. התברכנו בנוער איכותי, מצוין ומצטיין בבגרויות, בגיוס לצה”ל ובתרומה לקהילה, לחברה ולמדינה. אני מודה לראש השבט – נואל נאור,  לרכזים הבוגרים לירז ורעות, למדריכות ולמדריכים, לחניכות ולחניכים על כל פעילותם למען היישוב ותושביו, ומאחל לכולם שנת פעילות עתירת חוויות”.

רכז  בוגר בשבט “שחר”, לירז אסרף:

“אחרי חצי שנה בשבט אני מרגיש חלק בלתי נפרד ממשפחה גדולה. בעברי לא הייתי בצופים גם לא בתור ילד וזה כיף להתחבר למקום שמשלים את הערכים עליהם גדלתי דרך משפחתי וללמוד כל יום דבר חדש”.

רכזת  בוגרת בשבט “שחר”, רעות גוילי:

“זה לא מובן מאליו מבחינתי לחזור לצופים אחרי 10 שנים ולהרגיש שערכי הבסיס עדיין עומדים איתנים,זו גאווה בשבילי להוות חלק ממשפחת שחר. אני מצפה לשנה של עשייה, למידה וקידום שלנו כשבט וכעיר”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter