באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

צועדים ב’שביל היוצרים׳

צועדים ב’שביל היוצרים׳

עמק יזרעאל: צועדים בשביל היוצרים

בקיבוץ יפעת ישנו שביל שונה ומיוחד, המורכב ברובו מנשים בגמלאות שהפכו ליזמות עסקיות עצמאיות, במיזם תיירותי שמטרתו להציג את פניו היפות של הקיבוץ המודרני
מפקדתהקבוצה היא שרה אליהו, שנולדה וחיה בקיבוץ יפעת כל חייה. היא הפכה את הבית שבו גדלה ליחידת אירוח B&B (לינה וארוחת בוקר), המספרת את הסיפור הקיבוצי דרך פריטים שכבר נעלמו מן העולם. שילוב של אלמנטים מהקיבוץ הישן עם הפינוקים והנוחות של היום.
שרה אספה סביבה קבוצת יזמיות.

הקבוצה מורכבת ברובה מנשים, רובן אמניות, שמציעות סיורים (לקבוצות בהן מינימום 10 אנשים), הדרכות, גלריות או סדנאות, ובכל סיור מבקרים אצל כמה מהן, כשהבחירהלפי תחומי עניין אישיים.
מיכל דורון, מפסלת בניירמפתחת, ומלמדת את אמנות הפיסול בנייר.  מספרת את סיפור חייה באמצעות הנייר אשר מוצג בגינתה ובחלל ביתה; ססיליה תמיר, סטודיו לקרמיקה בעלת גן קסום ומרשים מקרמיקה. מפגש מיוחד ומרתק שמעביר את רוח התרבות האינדיאנית, הכולל אפשרות להשתתף בסדנא לבניית טוטם אישי ומשפחתי; חינה גולדהור, פסיפסבגלריה ובגן המוזאיקה תפגשו עשרות מוצגים מדהימים מעשה ידיה; נורית אררטביטמן, צורפתאוספת בעולם תכשיטים עתיקים, משפצת, יוצרת חדשים ומוכרת אותם. בביתה תמצאו תכשיטים מרהיבים במגוון עשיר של סגנונות ובמפגש איתה תשמעו על טכניקת העבודה המיוחדת לה; רחל קולניק, הפעלות משחקים של פעם לכל המשפחהכמו אז  משחקים חברתיים היתוליים, שמפעילים את הגוף והראש. שימוש בחפצים בשימוש חוזר וחומרי טבע; נעמי לוי, מפסלת ברשת נעמי היא רעייתו של צביקה לוי זל, הידוע בכינויואבי החיילים הבודדים“, בכישרון רב היא לוקחת רשת ברזל ומצליחה להפיח בה חיים, דמויות של אנשים וטבע. במפגש עם נעמי תשמעו את סיפורה המרתק; מורן ברק, אופה מקומיתמורן אופה באפייה ביתית ולא מתועשת, מאפים בריאים מקמח כוסמין וחומרי גלם איכותיים ולחמים בהזמנה מראש; דרור ברקמקים המוזיאוןאגרויסע מציאה“- את המוזיאון בנה דרור בשתי ידיו, הביקור בו מספק חוויה נוסטלגית יוצאת דופן, מקום שאין שני לו בארץ ולצד ההסברים מפי דרור עצמו, זו חוויה שלא תשכחו!

סיור שמספר על הווי הקיבוץ דרך סיפור הקמתו והחיים בקהילה, כל הסיור מומחז באמצעות השחקן דור אררט, בן המקום, המגיע למקום המפגש בבגדים של פעם ומספק הנחייה ייחודית וחד פעמית.
שביל היוצרים ביפעת התחיל כפרויקט מרחב עסקי של מעו״ף, בהנחיית רקפת עברי.

הוא ישתלב בפרויקטקרובים קרוביםשהמועצה האזורית עמק יזרעאל ומעברים בעמקיזמו, המעודד תיירות מקומית ביישובי העמק.


אייל בצר, ראש המועצה, סיפר: “המטרה שלנו כל הזמן היא לקדם כלכלה מקומית, לייצר היכרות של תושבי המועצה עם ההיצע המגוון שנמצא כאן, סמוך לביתם והגדלת מספר המבקרים באתרי התיירות בעמק, מכל רחבי הארץ.”

לפרטים נוספים אודות הסיורים ביפעת: שרה אליהו– 052-3491825 או בעמוד שביל היוצרים ביפעת.

צילום- דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל

דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל (2)
דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל (2)
דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל (4)
דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל (4)

דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל (1)

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter