באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

פרופ’ דן שכטמן זוכה פרס נובל לכימיה ביקר באורט טבעון

פרופ’ דן שכטמן זוכה פרס נובל לכימיה ביקר באורט טבעון

 פרופ’ דן שכטמן, זוכה פרס נובל לכימיה לשנת 2011, ניפגש בשבוע שעבר באורט טבעון עם נציגי האיחוד האירופי בתחום החינוך, אשר הגיעו לביקור בבית הספר.

המשלחת המכובדת הגיעה כדי  לראיין ולצלם סרט על השותפים בפרויקט ביניהם פרופ’ שכטמן, ד”ר אלי איזנברג, ראש המנהל למו”פ (מחקר ופיתוח) ולהכשרה של רשת אורט ישראל, סמדר אור,  ראש היחידה לחונכות לימודית ומנהלת הפרויקט שזכה, מנהלים, מורים וחברי הצוות החינוכי, חברי ועדת ההיגוי בית הספר, תלמידים ועוד.

הביקור התמקד ביתרון הבולט של בית הספר המקדם יזמות טכנולוגית – מדעית וכיצד זו יכולה להשפיע על החברה. כמו כן, הוצגה התכנית הלימודיתiSTEAM      אשר פותחה על ידי רשת אורט ישראל ועוסקת, בין היתר, בשילוב בין תחומי דעת שונים. התכנית מתמקדת בחקר, שאילת שאלות ותכנון מוצר בדגש על עבודת צוות, חדשנות ויזמות. דוגמאות שכבר מומשו במסגרת עבודות החקר של תלמידים  באורט טבעון  – חיבור המתקיים בין מוסיקה לבין אלקטרוניקה – מחשבים או בין עיצוב גרפי – לבין ביו – רפואה ופיסיקה ועוד.

הנהלת אורט ישראל בחרה בבית הספר אורט טבעון כנציג הרשת בעקבות הזכייה בפרויקט היזמות הטכנולוגית של רשת אורט ועל רקע הזכייה של בוגרי בית הספר בתחרויות בינלאומיות בארה”ב ובאירופה. חשוב לציין כי פרויקט היזמות הטכנולוגית הוא היחיד מישראל שזכה השנה להיכלל במאגר הפרויקטים המומלצים של האיחוד האירופי.

מנהל בית הספר אִתי לוי מציין כי  “שיתופי הפעולה הייחודיים של בית הספר עם חברות הייטק, עם בית החולים הדסה בירושלים ועם מוסדות וגופים נוספים בארץ, מאפשרים את פריצת גבולות הכיתה למרחבי לימוד רלוונטיים בהם ניתן ליצור את החיבור המשמעותי בין בית הספר לבין מה שמתקיים מחוצה לו. זו גאווה גדולה שתלמידי אורט טבעון מגיעים להישגים מרשימים בתחרויות בינלאומיות אך גם חושבים כיצד לעשות עולם טוב יותר, ולהשפיע על כך בהיבט זה מתוך אחריות ומעורבות.”

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter