באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

פסטיבל ימי ענף הזית – פעילות חנוכה

פסטיבל ימי ענף הזית – פעילות חנוכה

 

בית הבד באבטליון
בית הבד באבטליון

בית הבד באבטליון בית בד יהודי, כשר ואורגני שיושב על נוף עוצר נשימה ברכס שבין יודפת להררית. במקום מרכז מבקרים, סיורים מודרכים וטעימות משלל המוצרים המקומיים אותם מוכר בית הבד באבטליון.

במקום בית קפה חלבי, המגיש ארוחות בוקר וארוחות קלות בניחוח גלילי יווני. במהלך הפסטיבל יקיימו פעילויות ייחודיות לילדים ולמבוגרים כגון כבישת זיתים, פינות יצירה, גלריית ציורים של אמנים מקומיים ועוד.

“זיתים, עבר – עתיד” – תערוכה מעבודותיו של הצייר משה קסירר בבית הבד באבטליון. 27.10-30.11, עצי הזית מהווים מוטיב מרכזי בעבודותיו של משה קסירר ומסמלים את השימוש בטבע לצרכי האדם ואת הקשר בין אדם ואדמה. קסירר חותר בעבודותיו לגילוי הסממנים הרוחניים הניסתרים בנופייה הראשוניים של ארץ ישראל. הזית, שמסמל שרידות, נצחיות, שלום והסטוריה תרבותית ענפה – מרכזי ביצירתו.

זמני פעילות: א-ו’ 09:00 – 16:00, שבת סגור. לפרטים נוספים: 046789521

*הפעילות מתקיימת בכל מזג אויר

 

 

בית בד גלילי – בית לחם הגלילית

פתוח בכל ימי הפסטיבל, הכי קרוב למרכז ! 50 דק מתל אביב

בית בד גלילי הינו בית בד בוטיק אקולוגי (קטן ומשפחתי) מזמין את הציבור לבקר במתחם מרכז המבקרים של בית הבד בכל ימות השנה ועורך סיורים מודרכים בבית בד. כולל טעימות שמן זית מזנים שונים וגבינות ייחודיות ממחלבת בוטיק מקומית.וכתישת שמן זית וגבינות אפשרית ומומלצת במקום!

לפרטים נוספים והרשמה לפעילות מראש: 054-4903157 ערן גלילי

מרכז המבקרים של חוות דרך התבלינים – בית לחם הגלילית

במרכז המבקרים – בית לחם הגלילית מוצעים בשבת ה-30 בנובמבר , מגוון פעילויות לכל המשפחה.

בשעה 11:00 סדנת הכנת תערובת הזעתר המסורתית: נמולל, נטחן, נערבב, נריח ולבסוף נכין פיתה עם זעתר גלילית חמה מהטאבון. (בתשלום סמלי של 20 ש”ח)

בשעה 13:00 סדנת הכנת מתבל לשמן זית: נמולל, נטחן, נערבב, נריח ולבסוף נטעם עם שמן זית ופיתה גלילית חמה מהטאבון. (בתשלום סמלי של 20 ש”ח)

בשעה 12:00 סיור בשדות- סוד קיסמו של עץ הזית לעץ הזית תכונות מרפא יוצאות דופן, הרבה מעבר לשמן הזית, שמועילות לאדם משחר האנושות. העובדה שלעץ הזית שורשים של אלפי שנים, מוכיחה שיש לו יכולת הישרדות טובה בזכות החומרים הטובים המצויים בו. בעלי הזית תכונות רבות המסייעות לשיפור איכות החיים ולהעצמת הבריאות. את סוד קסמם של עלי הזית נגלה בהדרכה חוויתית בחוות דרך התבלינים, בית לחם הגלילית. סיור מודרך בשדות התבלינים של החווה. בסיור נלמד על התכונות הבריאותיות של הזית לחיטוי, הורדת סוכר, ניקוי כלי דם ולחולל עוד אינסוף פעולות טובות בגופנו. כמו כן נלמד אודות התבלינים הגדלים בחווה. ללא תשלום. במקרה של גשם – תינתן הדרכה באולם סגור.

• בסיום הסיור נקרין את הסרט על היסטורית חוות דרך התבלינים “סודות התבלינים”. מטבח טעימות ובו ינתנו מתבלים לשמן זית, מתבלי גבינות ועוד.

במהלך השבת במטבח הטעימות טעימות זני שמן זית איכותיים מהגליל, טעימות של מתבלי שמן זית, זיתים מתובלים ועוד.

בוטיק זית רענן

מושב ברק, משק 45, משפחת אסייג במשך כל ימיי הפסטיבל ותקופת המסיק ובתיאום מראש *הפעילות מתקיימת גם בכל מזג אויר

מרכז המבקרים פתוח לקהל הרחב בו מתקיים סיור והדרכות בכרם הזיתים, הסבר על תהליך ייצור שמן הזית וסגולותיו. בנוסף מכינה המשפחה זיתים כבושים מן הכרם במבחר טעמים שונים. בבוטיק ניתן לרכוש שמן זית טהור,זיתים כבושים, יינות שייכר מפרות,יין רימונים,טפנד זיתים מסוגים שונים וריבות קונפיטורות במיגון טעמים, וכמובן לטעום ממגוון מוצרנו המיוחדים. הפעילות הנה לקבוצות כולל כיבוד וטעימות במחיר 10 ₪ למשתתף.

לפרטים נוספים:(רמה) 04-6499593 052-9270604/057-3679481

כפר קדם – מצפה הושעיה ימי שישי, שעה 10:00 בבוקר

כפר קדם, כפר גלילי משוחזר ברוח ימי קדם, נמצא במצפה הושעיה. כבר ברגע הראשון נכנסים לאווירה, כשכולם מולבשים בגלימות תנ”כיות (לילדים זוהי חגיגה של ממש), ומאמצים מקצועות ברוח התקופה. מי שרוצה, יכול להיעשות רועה צאן ליום אחד, לחרוש את אדמתו ולהכין מחיטה קמח (הדרכה במקום חובה). קטנים וגדולים יכולים להתנסות ברכיבה על חמורים, בחליבת עזים, בהכנת גבינה ובשאר מלאכות. מיוחד לפסטיבל ענף הזית: פעילות בבית הבד: נמסוק, נכתוש ונעצור שמן זית. נטעם זיתים טריים ונסיים ברכיבה קצרה על גבי חמורים. הפעילות כוללת לבוש והדרכה. הפעילות תתקיים בימי שישי, בשעה 10:00 ובתיאום מראש בלבד. עלות השתתפות בפעילות בבית הבד בכפר קדם: 60 ש”ח לאדם, בימי שישי בתיאום מראש לפרטים נוספים ותיאום מראש: אביבית 04-6565511

בית הבד בדגניה א

החנות ומרכז המבקרים פתוחים מדי יום מהשעה 9:00 ועד 16:00. שישי- 9:00-13:00 שבתות וחגים- סגור.

במלאת 100 שנים להיווסדה של קבוצת דגניה א’ אשר בעמק הירדן, הוקם בחצר המשק בית בד מודרני ומשוכלל. בית הבד הוא חלק מתנופת פיתוח החקלאות בדגניה. בית הבד עובד במשותף עם מעבדת שירות שדה משוכללת אשר בעמק הירדן, ובדיקות המעבדה כוללות: בדיקת שמן בגפת, חמיצות, פראוקסידים, פוליפנולים. כל מנה (סט) עוברת בדיקת מעבדה, וזהו חלק מפרוטוקול העבודה של בית הבד. בית הבד פועל באישור משרד הבריאות, איכות הסביבה והרבנות הראשית. בית הבד שלנו הינו כשר למהדרין ועל כל מוצרינו תו איכות של מועצת הזית, ומדבקת כחול- לבן מטעם משרד המסחר והתעשייה בבית הבד שלנו אוצרים את שמנם של מגדלים מסביבת “סובב כנרת” וכמובן את השמן של כרמי דגניה א’ מהזנים הבאים: ברנע, סורי, קורטינה, פישולן ופיקואל. לצד בית הבד פתוחה חנות המפעל ומרכז מבקרים. בחנות החיננית והמיוחדת בה ניתן לרכוש את השמן המקומי שלנו, על שלל טעמו וניחוחו. השמן בדרגת כתית מעולה והוא מופק מפרי המסיק האחרון. לצד השמן: שקד טבעי, תמרים, זיתים, דבש. הכל מתוצרת עצמית. במהלך תקופת המסיק ניתן לצפות בפלא עצירת השמן בזמן אמת. לאחר המסיק ניתן לצפות בסרט המתעד את תהליך הפקת השמן ובנוסף אנו עורכים סדנת טעימות קצרה שמעשירה את הידע של אורחינו. לפרטים נוספים: יעל ונעמה 04-6608641

תגובות

תגובות

דפים 1 2 3
באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter