באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

פטור מלא מאגרת שילוט לעסקים 
במשבר קורונה

פטור מלא מאגרת שילוט לעסקים 
במשבר קורונה

למען העסקים ביקנעם:

הצעה לסדר של חבר מועצת העיר ירון חן:

פטור מלא מאגרת שילוט לעסקים
במשבר קורונה

ירון חן: “יש לנו מחויבות לעסקים בעיר שהם מנוע הצמיחה הכלכלי של העיר“;

הגיעה העת שגם יקנעם תצטרף לרשויות שבאמת רואות את טובת העסקים
לנגד עיניהן ולא רק על גבי פרסום שלטי חוצות

לקראת ישיבת מועצת העיר יקנעם ביום רביעי הבא (02.12), הגיש חבר המועצה ירון חן (סיעת הדרך) הצעה לסדר המבקשת מהעירייה להעניק פטור מלא מאגרת שילוט מעסקים בעיר, למשך 3 חודשים בתקופת הקורונה ובהמשך לבחון מחדש את ההחלטה.
ההצעה התגבשה בעקבות פניות רבות של בעלי עסקים ביקנעם, לחן ותלונות על דרישות תשלום לאגרות שילוט, שעה שהעסק שלהם כלל היה סגור נוכח הסגר וההגבלות שהוטלו עליהם.
בלשון הצעה נכתב: “לא ברור כלל, כיצד אפשר לחשוב לגבות אגרה מעסקים שהיו סגורים מספר חודשים בעל כרחם ? היה מתבקש מצד העירייה לגלות רגישות יתר, הכלה והבנה של מצוקת בעלי העסקים בעיר. העסקים כאן הם לב ליבה של הכלכלה העירונית והמסחר. מדוע העירייה לא קשובה לקול של בעלי העסקים והסוחרים ?  אלא שלא זו אף זו, העירייה ממשיכה לשלוח את ידה הארוכה לכיסם של בעלי העסקים בדרישות תשלום, מנותקות לחלוטין, ממה שקורה לעסקים ישראל“.
עוד מציין חבר המועצה כי גם רשויות נוספות בארץ, אישרו פטור מתשלום אגרת שילוט וכן עוד תשלומים נלווים. לדברי חן התהליך הוא פשוט מאוד. אין צורך באישור משרד הפנים לכך אלא רק בהחלטת ועדת הכספים ומועצת העיר ובעיקר רצון אמיתי וכנה של העירייה.
תחילה מבקש חן לאשר את הפטור למשך 3 חודשים ובהמשך לעשות הערכה מחודשת לבחינת המשך הפטור. כמו כן מוצע גם שהעירייה תקים פורום מעסיקים.
חבר מועצת העיר ירון חן:כאשר עסקים רבים אצלנו בעיר היו סגורים תקופה ממושכת בגלל המצב, זה המקום שלנו כנבחרי ציבור לקחת מנהיגות ולהביא בשורה לעסקים בעיר. ההצעה לסדר שלי מבקשת לתת פטור מלא מאגרת שילוט. יש לנו מחויבות לעסקים בעיר שהם מנוע הצמיחה הכלכלי של העיר ואני מקווה שגם חברי המועצה מבינים זאת ויתמכו בהצעה. הגיעה העת שגם יקנעם תצטרף לרשויות שבאמת רואות את טובת העסקים לנגד עיניהן ולא רק על גבי פרסום שלטי חוצות“.

תגובת עיריית יקנעם:

” כנהוג ובהתאם לחוק, כל הצעה לסדר של חבר מועצה כזה או אחר שנשלחת לקראת ישיבת מועצת העיר, נידונה בישיבת מועצת העיר, ולאחר מכן מתקבלות החלטות”.

הצעה לסדר-מתן פטור מאגרת שילוט לעסקים בעיר

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter