באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

פורום המנכ”לים נפגש בכפר בלום

פורום המנכ”לים נפגש בכפר בלום

עשרות משתתפים בכנס מנכ”לים ומנהלים בכירים בגליל העליון ובגולן שנערך בכפר בלום. המנכ”לים דנו בתכנית לפיתוח הצפון ובדרכים בהן ניתן לקדם את התעשייה הצפונית. זלץ: “על יזמים לפנות למשרדי ממשלה עם תכניות קונקרטיות לפעילות, על מנת לנסות ולקבל את המשאבים המוצעים לצפון”.

עשרות תעשיינים, אנשי תעשיה ואקדמיה הגיעו בשבוע שעבר למלון ‘פסטורל’ בכפר בלום למפגש של מנכ”לים ומנהלים בכירים בחברות ומפעלי תעשייה מהגליל העליון, מבואות החרמון, הגולן ויישובי העמק. את הכנס פתח יו”ר הפורום הצפוני לקידום התעשייה והתעסוקה בגליל ובגולן, פול שטיינר שדיבר על מתן סיוע של מנטורינג מצד תעשיינים ליזמים בתחילת הדרך, ובהמשך הנחה את הכנס. ראש המועצה האזורית גליל עליון, גיורא זלץ סקר את ההשלכות של התכנית לפיתוח הצפון על התעשייה הצפונית, והציע ליזמים לפנות למשרדי ממשלה עם תכניות קונקרטיות לפעילות, על מנת לנסות ולקבל את המשאבים המוצעים לצפון. מנכ”ל המכללה הטכנולוגית תל חי, אלי כהן ציין כי: “על כולנו החובה לתת הזדמנות לתעסוקה איכותית, המכללה מחויבת לסטודנטים ולבוגרים, ואנו פועלים להרחבת שיתוף הפעולה לצרכי השמה של בוגרי המכללה”. כהן קרא לתעשיינים מהאזור להיעזר במכללה כמוקד ידע והצביע על חשיבות שיתוף הפעולה בין המכללה והתעשייה. מנהל התאחדות התעשיינים מרחב צפון, ליאור אפלבאום ציין כי ישנם הרבה אתגרים בתעשייה הצפונית: “יש בשורה טובה בכך שסוף סוף התמנה שר כלכלה, ואולי עתה אפשר יהיה לקוות שתוכניות מגירה ששוכבות כבר שנים בתחומי חדשנות, פריון ותמריצים לתעשייה ולתעסוקה בצפון יוכלו לצאת את הפועל”. אפלבאום העלה נתונים על אתגרי התעשייה בפיתחה של 2017 והצביע על המגמה העולמית שמשתרשת במדינות מפותחות וחייבת להתחזק גם בארץ- הגנה על התוצרת המקומית, העדפת רכש כחול לבן והחובה של אנשי עסקים לשתף פעולה לטובת קידום הכלכלה והתעסוקה המקומית.

בהמשך הציג מהנדס הוועדה המקומית לתכנון ובניה, האדריכל אביב (מולי) שפיגל, את  “הפנים החדשות”  של הוועדה. לדבריו  “הוועדה שאנו מובילים, אנוכי כמהנדס הוועדה ולצדי בני בן מובחר יו”ר וועדת המשנה, מתעתדת לתפקד כוועדה מרחבית יוזמת, כאשר המגמה היא להבין את צרכי המפעלים, לסייע וללוות אותם תוך מתן הפתרון המיטבי עבורם, וזאת במטרה לסייע למפעלים וליזמים ולקדם את הבניה במינימום בירוקרטיה תוך חיפוש הדרכים להקל על רגולציה”.

את הכנס נעל ד”ר יניב לוויתן שהעביר הרצאה מרתקת על השלכות המהפכה הדיגיטלית והטכנולוגיות החדשות על חיי היומיום ועל ההתנהלות העסקית.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter