באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

ערי מקלט: תחרות המקלט והמיגון במרחב האזרחי בישראל

ערי מקלט: תחרות המקלט והמיגון במרחב האזרחי בישראל

לרשימת התחרויות של המועצה לישראל יפה הצטרפה תחרות חדשה ויוצאת דופן – תחרות לבחינת מוכנות הישוב לשעת חירום בהיבט תחזוקת ומוכנות המקלטים הציבוריים. באמצעות תחרות זו המועצה תורמת לשיפור מוכנות הציבור לשעת חירום, על ידי עידוד התחזוקה השוטפת של המקלטים המהווים מרכיב קריטי במוכנות זו.

החל מ-2010 מקיימת המועצה לישראל יפה את תחרות רשויות בתחום אחזקת מקלטים ציבוריים בישראל יפה. במסגרת תחרות זו, מתמודדות רשויות מקומיות על תארי יופי שמוענקים עבור מקלטים ציבוריים המתוחזקים וערוכים כנדרש למקרה חירום.

 התחרות החדשה נולדה ביוזמת פיקוד העורף  אשר החליטה לגייס את יכולותיה וניסיונה רב השנים של המועצה לישראל יפה בתחום ארגון התחרויות לשיפור החוסן הלאומי. מטרת התחרות היא לעודד את הרשויות המקומיות להגביר ולשפר את פעילותן בתחום אחזקת המקלטים הציבוריים, תוך הגברת המעורבות והמודעות של הקהילה לחשיבות הנושא.
התחרות כללה מקלטים ציבוריים, ביניהם גם דו-תכליתיים, שהם מקלטים המשמשים את הקהילה למטרות שונות גם בשגרה. ברשויות בהם אין מקלטים ציבוריים ייבחנו מקלטים בבתי ספר וגני ילדים. המקלטים המשתתפים נבחנים על פי מספר קריטריונים של מוכנות, חזות ותחזוקה, כולל: חזות פנימית, חזות חיצונית, הימצאות ותקינות מערכות שירותי העזר הנדרשות בחירום, הימצאות ותקינות אמצעי כיבוי ואמצעי תקשורת, נהלי תחזוקה שוטפת, נהלי תגובה בחירום ותיאום ושיתוף פעולה עם פיקוד העורף.

השבוע נערך טקס הענקת פרסים של המועצה לישראל יפה, פיקוד העורף ומשרד הפנים, בתחרות מוכנות המקלטים והמיגון ברשויות המקומיות בה השתתפו כ-150 רשויות

בשלב א’ של התחרןת  נקבעים מס’ כוכבי היופי של היישוב. כל מקלט מוערך בנפרד ע”י צוות הערכה אחד אשר מעריך את המקלטים (שנבחרו) באותה רשות/ישוב .

להלן מפתח התפלגות הציונים בתחרות:

עד 74 = תעודת השתתפות

ציון בין 74 ל-86 מזכה ב 3 כוכבי יופי.

ציון בין 87 ל-98 מזכה ב 4 כוכבי יופי.

ציון בין 98 ל-100 מזכה ב 5 כוכבי יופי.

הישובים אשר זכו ב 5 כוכבי יופי הם :  קרית אתא, רמת ישי ויקנעם אשר זכתה ב5 כוכבים בפעם השישית ברציפות.

בשלב ב’ מוענק דגל יופי לאחד מכל בית(ציון 10), שהתמודד וזכה בשיפוט שלב הגמר.

קריית מוצקין היא בין ה-15 שזכו והיחידה בקרב הערים במחוז חיפה שקיבלה חמישה כוכבים ודגל יופי לשנת 2015. קרית מוצקין זכתה בקטגוריית עיר קטנה בגודלה.

נשר זכתה גם היא ב 5 כוכבי יופי ובנוסף זכתה במגן “מצטיין מחוז“ כמצטיינת מחוז חיפה.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter