באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

ערב הוקרה לננסי ברנדס בחסות רשת מקומוני זה מה יש

ערב הוקרה לננסי ברנדס בחסות רשת מקומוני זה מה יש

ננסי ברנדס עבר המון בחיים, החל מהעליה לארץ מרומניה, דרך הסתבכות כלכלית בשל תרגיל עוקץ שעשו לו וכלה בחיידק האלים שתקף אותו לפני מספר חודשים. עתה מתגייסים חבריו האומנים לערב מיוחד לכבודו.

ננסי ברנדסננסי ברנדס, הקומיקאי המוכר לכולנו הותקף לפני מספר חודשים בחיידק אלים. ברנדס שכב תקופה ארוכה בבית החולים, וחבריו האומנים מתגייסים עבורו לערב מרגש שכל הכנסותיו מוקדשות לאיש המצחיק הזה. המופע יערך ב-11 במרס 2016 בבית החייל בתל אביב, ויופיעו בו יהודה פוליקר, אייל גולן, ציפי שביט, אדיר מילר, שלומי שבת, מירי מסיקה, צביקה הדר, אפרת רותם, מיקי קם, שימי תבורי ונתי כוכבת הילדים שתשיר שיר שכתבה והלחינה לכבוד ברנדס ‘לעולם אל תפסיק לחייך’.

ברנדס עצמו מספר על המחלה שתקפה אותו, ולא שוכח לציין שהוא נס רפואי, שכן במצבים כאלה נדיר שהאדם מחלים לחלוטין ולא סובל מנזק תפקודי: “הבת החרדית שלי טוענת שיש משהו וכנראה שלא סיימתי את התפקיד שלי פה ואני מתחיל להאמין לה” הוא אומר ברצינות לא אופיינית אבל אז, אולי על מנת לאזן הוא מייד מתלוצץ “בהתחלה הזכרון שלי לא עבד כל כך טוב, אז כשהגעתי הביתה וראיתי בחורה צעירה, שאלתי אותה מה היא צריכה. והיא ענתה לי “אבא,תפסיק כבר עם השטויות”

על המחלה עצמה מספר ברנדס: “ההרגשה היא שמישהו משתלט לך על כל המערכות החיוניות בגוף ואתה פשוט חסר אונים. מדובר בקריסה של כל המערכות בגוף: לב, כבד, אי ספיקת כליות, קריסה טוטאלית. קיבלתי מנות גדולות של מורפיום אז לא הרגשתי כלום, ורק עכשיו אני מתחיל להבין מה קרה לי מפני שהתחילו לספר לי. אני עצמי הייתי בין שמים וארץ. זה הרבה יותר נורא ממה שזה נשמע אבל הטיפול של בית חולים איכילוב היה מדהים, אני אסיר תודה”. ברנדס כמו ברנדס שמר על חוש ההומור גם ברגעים הכי קשים “לרגע לא איבדתי את חוש ההומור, התלוצצתי עם מבקרים, רופאים וחולים אחרים”

ננסי מספר גם כי בתחילה התנגד לקיום המופע לכבודו: “אני בן אדם שאף פעם לא אוהב להרגיש מסכן או נזקק. אני לא אוהב את זה, אני אף פעם לא מתלונן ופתאום מופע הוקרה, זה פשוט לא משהו שאני מתחבר אליו. אבל אייל מדני שמפיק את המופע, בא אליי ואמר לי שבמשך 15 שנה עשיתי בממוצע 30 הופעות התנדבות בשנה, ואלה רק ההופעות שעשיתי בהפקתו, אז עכשיו כשאני זקוק הוא רוצה לעשות עבורי” ברנדס מתייחס גם לאומנים שהתנדבו להגיע “אני מרגיש הרבה אהבה כלפי האומנים. אם הייתי צריך להעלות לבמה את כל האומנים שרצו לבוא, היתה הופעה של שבוע. קיבלתי עשרות טלפונים מאומנים ששאלו מדוע הם לא משתתפים. אני רוצה להודות לכל האומנים המדהימים הללו ולכל הציבור על האהבה העצומה שאני מקבל”

מופע ההוקרה אינו מונע מברנדס להופיע בעצמו “אני חוזר להופיע, לאט לאט ובהדרגה. עברו חמישה חודשים מאז הקריסה ואני לא קופץ ישר למים העמוקים. יש לי הופעות בטלביזיה, ראיונות ברדיו, אני משתתף בפאנלים ומופיע הופעות קצרות. אני חוזר לאט”. ברנדס גם מספר כי בתקופת ההחלמה הוא כתב הרבה חומרים וכי הוא מתכנן מופע החלמה ” אני קורא לזה ננסי ברנדס חי, כשבמילה ננסי יש את המילה נס שתהיה מודגשת מפני שהנס פה הוא חזק מאוד”

מפיק המופע, אייל מדני: “זה מופע הצדעה לננסי ברנדס. ננסי תמיד התנדב וכשנקרא לדגל, הוא אף פעם לא אכזב. זו הסיבה שיזמתי את המופע, מפני שננסי נתן כל החיים שלו, ולדעתי צריך להחזיר לו אפילו במעט. ננסי לא התלהב בהתחלה והסברתי לו שהוא ראוי ומגיע לו. פניתי לאומנים והם גילו נכונות גבוהה. צריך לזכור שננסי חי בדירה שכורה ושלא לעבוד חמישה חודשים זו מכה קשה מאוד”

ברנדס המוכר בכל בית בישראל בשל הופעותיו הטלביזיוניות התכופות ומבטאו הרומני עלה לארץ מרומניה בשנת 1974 והחל את הקריירה בארץ כמלווה בפסנתר של זמרים כמו הכל עובר חביבי, ריקי גל, צביקה פיק, אבי טולדנו ויהורם גאון, כשבמקביל שימש כמנצח תזמורת חיל האויר כסגן אלוף. אך את הפריצה הגדולה שלו הוא חייב ללהיט פרח בגני ששר זוהר ארגוב. שיר שעובד מוזיקלית על ידי ברנדס בשנת 1982 ועשה מהפיכה במוזיקה הישראלית.

חייו האישיים של ברנדס מסובכים, שלא לאמר מבורדקים. יש לו שתי בנות מהנישואים הראשונים. ליאור, הבכורה, אמא לשלושה ורונה בת 25. ברנדס התגרש והתחתן בשנית ונולדו לו שני ילדים נוספים יונתן ואמה. שני הילדים מנישואיו השניים קטנים יותר משלושת הנכדים, סיטואציה שהיא בהחלט לא רגילה. ואם זה לא מסובך מספיק, אז בתו הגדולה חזרה בתשובה והפכה לחסידת ברסלב. היא מתגוררת עם משפחתה ביבנאל

על ההורות המאוחרת שלו אומר ברנדס: “זה כאילו שהתחלתי את החיים מהתחלה. הילדים הקטנים שלי מסתכלים עליי כמו על מבצע בסופר, הם קיבלו אבא וסבא במחיר אחד. יש מי שיקרא לזה בלגן, מבחינתי זה מצב מאוד חיובי ואני מאוד נהנה. אנחנו חיים בסרט טוב, אין לנו משברים והכל מסיבה אחת, אני הבמאי של הסרט”. הצלע הנוספת במשפחה הלא רגילה של ננסי, היא כמובן אישתו, צ’רסלה הצעירה ממנו בהרבה שנים: “זה עובד לנו טוב” מספר ברנדס “היא בוגרת לגילה ואני אינפנטיל מבחירה אז אנחנו נפגשים באמצע”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter