באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: תלמידים לומדים להכיר מקרוב את מערכת הנשימה והלב

עמק יזרעאל: תלמידים לומדים להכיר מקרוב את מערכת הנשימה והלב

תלמידי בית הספר ‘העמק המערבי’ הגיעו אל מרכז הסימולציה של החוג לסיעוד ועברו הדרכה ופעילות חווייתית מלמדת על מערכת הנשימה והלב

תלמידי כיתה יא’ במגמת חינוך גופני, בבית ספר “העמק המערבי” בקיבוץ יפעת, התארחו השבוע יחד עם מוריהם במרכז הסימולציה של החוג לסיעוד, באקדמית עמק יזרעאל ועברו פעילות חווייתית בנושא מערכת הנשימה והלב. מטרת הפעילות הייתה המחשת הקשר וההשפעה של הפעילות הגופנית על מערכת הנשימה והלב. הפעילות הסימולטיבית במרכז מעניקה לתלמיד חוויה בה הוא יכול לראות, לשמוע ולהרגיש את המערכות הנ”ל לפני ואחרי פעילות גופנית.

פעילות במרכז הסימולציה
התלמידים עברו סימולציה. צילום: ענת בית הלחמי

הפעילות התבצעה בקבוצות קטנות, כאשר לכל קבוצה הוצמד אח או אחות. תחנה אחת עסקה במערכת הנשימה וכללה הסבר על המבנה האנטומי- פיזיולוגי של המערכת, הקשבה לנשימה אחד של השני בעזרת סטטוסקופ, השוואת נפחי ראות לפני ואחרי פעילות גופנית בעזרת ספירומטר ועוד. התחנה השנייה עסקה במערכת הלב וכללה גם כן הסבר על המבנה של המערכת, הקשבה ומדידת דופק ולחץ דם עצמי ושל אחרים, הקשבה לדופק בבובת סימולציה, הדגמת הפעילות הלבבית בעזרת תרשים א.ק.ג. ומוניטור והשוואת לחץ הדם, מהירות ועוצמת הדופק לפני ואחרי פעילות גופנית.

תמרה קשת, מנהלת מרכז הסימולציה של החוג לסיעוד באקדמית עמק יזרעאל, סיפרה כי “החוג לסיעוד באקדמית עמק יזרעאל פועל ליצירת שיתופי פעולה רבים בתחומי ידע מגוונים ועם  קהילות ומוסדות שונים. פעילות מסוג זה משלבת למידה עיונית  עם למידה חווייתית ובכך מעלה את היכולת של התלמיד להבין את אשר למד”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter