באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: תגמול עבור הישגים

עמק יזרעאל: תגמול עבור הישגים

בית הספר התיכון ‘העמק המערבי’ שבקיבוץ יפעת יעבור לתגמול על פי הישגים. מנהלת המחוז ” התגמול הדיפרנציאלי מחזק ומתמרץ את קידום ערך המצוינות כאורח חיים”

מורי בית הספר התיכון ‘העמק המערבי’ שבקיבוץ יפעת יתוגמלו בגין הישגי בית הספר לפי 3,000-8,000 ₪ למורה. כאשר סך התקצוב נאמד ב- 50 מליון ₪. זו הפעם הראשונה שמשרד החינוך יתגמל עובדי ההוראה בחטיבות העליונות שהצטיינו במדדים חברתיים, ערכיים ולימודיים. המדד נוסח בהסכמה בין משרד החינוך, ארגון המורים ומשרד האוצר, במסגרת הסכם “עוז לתמורה”.

תגמול דיפרנציאלי
בית הספר העמק המערבי. צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל

יודגש, שאין הכוונה לבתי הספר בעלי ההישגים הגבוהים ביותר, אלא לבתי הספר שחוללו שינוי משמעותי ביותר בקרב הלומדים אצלם. התגמול הדיפרנציאלי מחזק ומתמרץ את קידום ערך המצוינות כאורח חיים, בהיותו מחושב על פי אחוז השיפור בהשוואה לנתוני הכניסה למערכת העל יסודית, ולא על פי הציון הסופי לבדו. ובכך למעשה אין יתרון לבתי הספר הממיינים ומנשירים תלמידים, כי מה שנבחן הוא השינוי ולא התוצאה.

מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך , ד”ר אורנה שמחון ” אני שמחה וגאה מאד על כך ש  8  בתי ספר תיכוניים מהצפון, ובכללם ‘העמק המערבי’ , הוכרזו זה מקרוב כמי שהצטיינו במדדים חברתיים, ערכיים ולימודיים וזכו על כך לתגמול הדיפרנציאלי המרבי . יתרונו של התגמול הדיפרנציאלי , בכך שהוא מחזק ומתמרץ את קידום ערך המצוינות כאורח חיים, בהיותו מחושב על פי אחוז השיפור בהשוואה לנתוני הכניסה למערכת העל יסודית, ולא על פי הציון הסופי לבדו ” .

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter