באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: שריפת ענק במתבני מזרע

עמק יזרעאל: שריפת ענק במתבני מזרע

שריפת ענק התחוללה השבוע במתבני קיבוץ מזרע. חברי קיבוץ, יחידת המתנדבים והשכנים מתל עדשים התגייסו לכיבוי האש שנסיבות פריצתה עדיין נבדקות. רב”ש הקיבוץ: ” היה כמעט בלתי אפשרי לכבות את המתבן שכבר נשרף אך ניסינו לצמצם ככל האפשר את השריפה ואת השלכותיה” ממש כמו בשיר המיתולוגי “המתבן של מזרע עולה באש” משנת 1944 – עלו שני מתבני הקיבוץ השבוע באש: יחידת הכיבוי של המועצה האזורית עמק יזרעאל, הפועלת תחת מחלקת הבטחון על ידי מתנדבים, הוקפצה השבוע לשריפה גדולה במתבני הקיבוץ. הכבאים היזרעאלים וקב”ט המועצה, משה אלקנה, יצאו לשטח עם רכב הכיבוי המועצתי ופעלו שעות ארוכות לכיבוי האש, לפינוי המסעדה הסמוכה והגנה על מתקנים סמוכים למתבנים. בעקבות היקפה של השריפה שנסיבות פריצתה עדיין נבדקות, הוקפצו עוד 11 כבאיות מיישובי האזור ולוחמי האש עבדו שעות ארוכות להתגבר על השריפה בעוד בקיבוץ מפנים את המתבנים ומצילים את חבילות הקש שטרם ניזוקו. גם לאחר כיבוי השריפה, המשיכו להתמר ענני עשן עוד מספר ימים.

לוחמי האש
השריפה במזרע. צילום: סער בלכר.

תומר פיין, רב”ש הקיבוץ, השתתף בפעילויות הכיבוי גם כן וסיפר השבוע כי הוזעק על ידי עובד תאילנדי שהבחין ראשון בדליקה. “הייתה הענות מאוד מהירה של מכבי האש. היה כמעט בלתי אפשרי לכבות את המתבן שכבר נשרף אך ניסינו לצמצם ככל האפשר את השריפה ואת השלכותיה. גם השכנים שלנו מתל עדשים והקבלנים שלנו נרתמו לסייע, עשינו את המיטב ואנחנו מקווים שמכבי האש יחקרו עד תום את נסיבות הארוע”.
סגן ראש המועצה, עידו דורי, שנכח במקום בעת כיבוי השריפה אמר השבוע: “המשימה העיקרית של הכוחות בשטח הייתה לוודא שלא נשקפת סכנה לבני אדם וכן לבעלי חיים ברפתות הסמוכות. לאחר מכן כוחות הכיבוי התגברו על האש ומנעו התפשטותה למתבנים שכנים”.
ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, שיגר לכבאי המועצה מכתב הערכה על פעילותם בשטח ושיבח אותם על פעילותם: “מבקשים להביע את הערכתנו העמוקה והוקרתנו על תפקודם אמש בשריפה במתבנים של מזרע. עם קבלת ההודעה, יצאתם לשטח ולחמתם שעות ארוכות באש, במסירות ובנחישות, בפעילותכם מנעתם את התפשטות השריפה לתחנת הדלק הקרובה ולמתקנים נוספים, אנו מודים לכם על ההתגייסות המהירה והעבודה המאומצת בשטח, ארועים מסוג זה ממחישים לנו עד כמה חשובה יחידת הכיבוי המועצתית וכמה התגייסות תושבינו ועובדינו בשעות חירום הינה מהותית ומסייעת למנוע החרפה של המצב”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter