באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: שחמט להמונים

עמק יזרעאל: שחמט להמונים

שניים ממורי בית הספר התיכון ‘עמקים תבור’ ניהלו משחקי שחמט סימולטנים כנגד שלושים תלמידים מבית הספר. מנהל בית הספר: ” מדובר בהתנסות חינוכית חוויתית וחברתית שאותה אנו מעודדים ומטפחים”. 

מזרע
משחק השחמט בבית הספר. צילום: בית הספר עמקים תבור

משחק שח מט המוני בבית הספר  ‘עמקים-תבור’ שבקיבוץ מזרע . במשחק נטלו חלק מעל ל- 30 תלמידים ששיחקו מול שני מורי בית הספר, שחמטאים מצטיינים. המשחק התנהל בו זמנית במספר רב של לוחות, כאשר המורים ומנגד, התלמידים, עסקו בתכנון מהלכים, אסטרטגיה ונסיון לגבור אלו על אלו. המשחק ההמוני התקיים במסגרת  לימודי שחמט הפועלים בבית הספר זו השנה השנייה, במסגרת לימודי הבחירה של חטיבת הביניים לכיתות ח’ ו- ט’. משחק השחמט ידוע כמפתח את החשיבה הלוגית, את יכולת הריכוז והמשמעת העצמית, וכמקדם מצוינות בכל תחומי החיים. את  לימודי השחמט  מוביל רון אופיר, מי שניהל בעבר את בית ספר ‘אופקים’ במרחביה  וכיום הוא מורה למתמטיקה ושחקן שחמט מצטיין.

למשחק  השח הסימולטני בבית הספר הצטרף גם איגור ארונוב, אמן שח מקצועי ומורה למתמטיקה בבית הספר. שני המורים המקצוענים שיחקו בו-זמנית מול מספר רב של שחקנים, ביניהם גם מורים נוספים בבית הספר, על גבי לוחות נפרדים. נבחרת בית הספר  ‘עמקים תבור’ משתתפת גם בתחרויות ארציות  ובנו של רון, ערן אופיר מקבוץ עין דור זכה במקום הראשון באליפות  המחוז ההתיישבותי של משרד החינוך.

דודו גורן, מנהל בית הספר אמר השבוע: “השחקנים הצעירים נלחמו כאריות, קימטו מצחים, הריצו את גלגלי שיניים במוח, ולא ויתרו, בתקווה לגבור על המורים המנוסים או לפחות לסיים בתיקו. גילינו, שאין תחליף לניסיון רב השנים של המורים שלנו ובסוף הקרבות רון ואיגור ניצחו את כל מתחריהם הצעירים. עם זאת, לתלמידים שלנו הזדמנה חוויה מאוד לא שגרתית ומהנה במיוחד”. התלמידים שניהלו את קרבות השחמט המרשימים ביותר, זכו לפרסים ונהנו ממשחקים איכותיים.  גורן הוסיף וציין: “מבחינתנו מדובר בהתנסות חינוכית חוויתית וחברתית שאותה אנו מעודדים ומטפחים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter