באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: רוכבים בעקבות רכבת העמק

עמק יזרעאל: רוכבים בעקבות רכבת העמק

מאות רוכבים הגיעו לארוע רכיבת אופניים בתוואי רכבת העמק תוך שהם שומעים הסברים הן על רכבת העמק הישנה והן על רכבת העמק החדשה מפי עובדי נתיבי ישראל שהצטרפו אף הם לרכיבה. 

רכבת העמק
רוכבי האופניים במתחם תחנת הרכבת הישנה בכפר יהושע. צילום: עמרי אילת.


רכבת העמק
טרם ביצעה את נסיעת הבכורה שלה וכבר הפכה לאטרקציה תיירותית כשמאות משפחות וילדים, רוכבי אופניים, השתתפו באירוע רכיבת אופניים בתוואי רכבת העמק הישנה והחדשה, במסלול של 17 ק”מ המחבר בין ישן לחדש,  בין תחנת הרכבת בכפר יהושע, תחנת הרכבת החדשה ותוואי הפסים שהונחו החודש ועד כפר ברוך. הרכיבה התקיימה  ביזמת מועצה לשימור אתרים,  חברת נתיבי ישראל, רכבת ישראל, המועצה האזורית עמק יזרעאל וארגון נכי צה”ל. בין הרוכבים, אפשר היה למצוא גם את ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, מנכ”ל המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל – עמרי שלמון, מנהל אתר רכבת העמק – שמעון צפריר, ואלעד בצר מנהלל.
הרוכבים התרשמו לאורך המסלול מעבודות התשתית והבניה האינטנסיבית של המתקיימות באזור על ידי משרד התחבורה ונתיבי ישראל, עבודות המפיחות חיים חדשים בתוואי ההיסטורי, שם תדהר בקרוב רכבת העמק, בדיוק כמו לפני 109 שנים! בין הרוכבים השתתפו מעל 50 עובדי חברת נתיבי ישראל שהעבירו לאורך המסלול הסברים על עבודות התשתית ותנופת העבודה המרגשת במקום.

כזכור החל משרד התחבורה בסלילתו מחדש של תוואי רכבת העמק האמור לחבר בין חיפה לבית שאן ומשם להמשיך בעתיד גם לירדן. התוואי עצמו עובר ברובו על התוואי הישן אשר פוצץ על ידי הפלמ”ח במהלך מלחמת העצמאות והפעלתה של הרכבת אמורה להפחית את עומסי התנועה בעמק ולאפשר מעבר סחורות במהירות.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter