באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: קואצ’ינג לחיים בכפר יהושע

עמק יזרעאל: קואצ’ינג לחיים בכפר יהושע

בבית הספר היסודי ‘מרחבים’ שבמושב כפר יהושע החלו בתכנית ייחודית של קואצ’ינג לחיים לתלמידי בית הספר. מנהלת בית הספר: ” אנו מאמינים שאפשר גם אחרת וברוח זו מחנכים את הילדים“. 

אימון
קואצ’ינג לתלמידים בכפר יהושע. צילום: בית הספר מרחבים.


במסגרת תכנית העשרה בבית הספר ‘מרחבים’ בכפר יהושע, מופעלת תכנית ייחודית העוסקת בכישורי חיים באמצעות אימון (קואצ’ינג). מיקי אלון, מאמן אישי במקצועו, יוצר ומפעיל התוכנית, תושב היישוב שמשית, פיתח שיטת אימון ייחודית לילדים המזמנת חוויה באמצעות משחק להעצמה אישית, מנהיגותית ויצירתית. בכל שיעור עוסקים הילדים בדילמות חברתיות. לכל ילד ניתנת האפשרות לביטוי אישי, המזמן העצמה מעולמו. כמו כן, התוכנית מעלה למודעות את הקשר בין התלמיד, ההורה וצוות בית הספר. בכל שיעור נוכחת מחנכת הכיתה, המשמשת כשותפה ומובילה תהליכים חברתיים.
בשכבות ג’-ד’,  התנסו  הורים וילדים בפעילות משותפת באמצעות משחקים חווייתיים עם הרבה הומור  ונחשפו לכלים שונים להעצמת הקשר בין ההורים לילדים, בשיתוף פעולה, שליטה, איפוק, התמודדות עם מצבי לחץ וסובלנות.
בכל כיתה מוצב לוח תחת הכותרת “אפשר גם אחרת”  שהינו ארגז כלים זמין לילדים ולצוות בית הספר עליו מופיעים כל השיעורים ומטרותיהם. בנוסף, לכל תלמיד יש מחברת המאפשרת ארגז כלים זמין גם בבית. מטרת הפעילות היא סיפוק צרכים ויצירת קרקע בטוחה לביטוי רגשות אצל הילדים כגון: כעס, תסכול, רוגז, עצב, חוסר ביטחון מול עודף, רגשות שבחלקם הגדול, משמשים גורמי סיכון לאלימות בקבוצה.

מנהלת בית הספר, מרים איציק אמרה השבוע: “תכנית זו, בשיתוף תכניות נוספות המופעלות בבית הספר, תורמת לאקלים מיטבי ומשמעותי בבית ספרנו. אנו מאמינים שאפשר גם אחרת וברוח זו מחנכים את הילדים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter