באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: קבוצת הכושר של נוער המועצה התאמנה עם לוחמי שייטת 13

עמק יזרעאל: קבוצת הכושר של נוער המועצה התאמנה עם לוחמי שייטת 13

בשבוע שעבר התאמנה סיירת העמק (קבוצת הכושר של נוער המועצה) התאמנה עם לוחמי שייטת 13. הקבוצה הכוללת 30 בני נוער מכיתות י”ב, המתאמנים בקבוצות הכושר של המועצה, כחלק מההכנה לגיוס לצבא,נפגשה לאימון משותף עם לוחמי השייטת.

המפגש החל בחימום קצר ובמתיחות, ואחריו יצאה החבורה לריצה של חמישה קילומטרים בשדות שדה יעקב. לוחמי השייטת ד’ ומ’ העבירו לנערים סדרת תרגילי כוח ואחריה התכנסו כולם לשיחה, במהלכה הציגו הלוחמים את עצמם ואת תפקידם בשירות הסדיר.

מ’, המתגורר ביקנעם, בן העדה האתיופית, שלמד בבית הספר ויצו נהלל סיפר כיצד החל את דרכו כתלמיד פנימייה ושאף תמיד להגיע רחוק. כאשר ביקש ממנו אחד החניכים

סיירת העמק בפעולה
אימון משותף עם שייטת 13. צילום: ידוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל

טיפ שיעזור לו לעבור את הגיבוש הקרוב, אמר: “הטיפ הכי טוב שאני יכול לתת לך זה שתהיה אתה ואל תנסה להיות מישהו שאתה לא! זה לא משתלם, לא בגיבוש ולא בחיים.”

 ד’ לוחם ממרכז הארץ, סיפר כי רצה להגיע לשייטת מאז ומתמיד, והוסיף כי רצה לתרום מעצמו לצבא כמה שאפשר. כאשר נשאל איזה ערכים צריכים להיות טבועים בלוחם, השיב כי לדעתו לוחם צריך להיות בעל שלושה ערכים מרכזיים: דבקות במשימה, אמינות ואחריות. כאשר האחריות באה לידי ביטוי בצורה המוחשית ביותר כשלוחם צולל עם בן זוג מתחת למים באימון של חמש שעות, והשניים סומכים זה על באופן מלא.

 הלוחם מ’ הוסיף כי “כל אחד צריך לשאול את עצמו תמיד מדוע הוא מתגייס, ולא ללכת להיות לוחם בגלל הסיכה שתלויה על החזה. בדרך כלל מי שעושה את זה בגלל מניעים מסוג זה לא מצליח לשרוד ברגעים באמת קשים. למי שחשוב לתרום באמת את חלקו בצבא, גם אם הוא לא מגיע ליחידה מובחרת, יכול לעשות כמפקד וכקצין. כמפקדים, אתם יכולים לחנך ולעצב את הדור הבא ולהשפיע בצורה הכי חזקה שיש.”

אודי שניצר רכז נוער במחלקת הנוער של המועצה שיזם את האימון המשותף אמר: “בסוף המפגש שוחחו הלוחמים באופן חופשי עם בני הנוער ששאלו שאלות רבות, שלא פעם נבצר מהלוחמים להשיב עליהן מטעמי ביטחון שדה. קהילת העמק התגאתה תמיד באחוזי גיוס גבוהים לצבא ובמיצוי גיוס גבוה. אנחנו שואפים להגיע למקומות המשמעותיים ביותר בצבא ועל כן חשוב לנו להכין את בני הנוער שלנו ולחשוף אותם למגוון החילות והתפקידים שאפשר למלא בצבא.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter