באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: צוות החילוץ של המועצה ‘פינה’ מבנים ו’חילץ’ פצועים במסגרת נקודת מפנה 6

עמק יזרעאל: צוות החילוץ של המועצה ‘פינה’ מבנים ו’חילץ’ פצועים במסגרת נקודת מפנה 6

המועצה תרגלה היערכות לאירוע רעידת אדמה במסגרת התרגיל הלאומי “נקודת מפנה 6”.

מטה מל”ח של המועצה (משק לשעת חירום) תרגל את ניהול אירוע רעידת האדמה במסגרת “שולחן עגול” על פי שלושה מכלולים: מכלול אוכלוסייה ופס”ח, מכלול הנדסה ותשתיות ומכלול תפעול כללי. על פי נתוני התרגיל, אירע נזק רב לתשתיות ביניהן מערכות המים, התקשורת והחשמל, מבנים פרטיים וציבוריים קרסו, היו לכודים ונפגעים בנפש ופגיעות במשק החי. לאחר גיבוש תמונת המצב ברשות, הוחלט על מענה נקודתי ופעולה בכל מכלול.

המועצה תרגלה חילוץ פצועים
צוות החילוץ מתרגל פינוי הריסות מבנה. צילום: ישראל פרץ

המועצה תרגלה ארגון והפעלת מתקן קליטה בבית הספר “אופקים” במרחביה והפעלת צוות חילוץ והצלה. לצורך כך, יצאה מחלקת הביטחון של המועצה ל”עמק המעיינות” וליקנעם כדי להדגים חילוץ והצלה בשעת חירום. ההדגמות זכו לתגובות נלהבות מאנשי הביטחון המקומיים. לדברי מנהל מחלקת הביטחון במועצה משה אלקנה “שיתופי פעולה בין רשויות וגופים מקצועיים הם הקו שמנחה את עבודתנו בשגרה וכמובן בשעת חירום. אנו שמחים לחלוק את הידע הרב והניסיון שצברנו ביחידת החילוץ שלנו עם כל מי שחפץ לדעת”.

“ככל שנערך בזמן שגרה, נכיר את היכולות שלנו ונגביר את שיתופי הפעולה עם הגורמים הפועלים בשטח – כך נגיע לרמת מוכנות גבוהה יותר בעת חירום” ציין ראש המועצה אייל בצר והוסיף “שיתופי פעולה, רצינות ופשטות הם המתכונת שמובילה את מערך החירום במועצה והוכיחה עצמה גם הפעם. אך אנו חותרים למצוינות ולהשתפרות מתמדת ונמשיך לתרגל ולהיערך לכל אירוע”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter