באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: פחים סגולים לאריזות זכוכית הוצבו בישובי המועצה

עמק יזרעאל: פחים סגולים לאריזות זכוכית הוצבו בישובי המועצה

עשרות מתקני איסוף זכוכית מצטרפים למתקני מחזור הנייר והקרטון, בקבוקי הפלסטיק, שקיות הפלסטיק ועוד. מנהל אגף איכות סביבה, עמק יזרעאל: “מדובר בשלב נוסף בפרויקט הפרדת הפסולת”

המועצה האזורית עמק יזרעאל  בשיתוף תאגיד מיחזור האריזות ת.מ.י.ר הציבה השבוע, בפינות המיחזור היישוביות,  עשרות מתקנים למיחזור אריזות זכוכית. בכך הופכת המועצה האזורית עמק יזרעאל לאחת מהראשונות בארץ המצטרפת למהפכת מיחזור הזכוכית ומוסיפה נדבך נוסף לפעילות המיחזור הענפה. הצבת הפחים הסגולים למחזור הזכוכית מאפשרת לתושבי המועצה  למחזר אריזות זכוכית הקיימות בכל משק בית כגון: בקבוקי שמן זית, צנצנות קפה, דבש או ריבה ו/או מיכלי זכוכית נוספים.

מחזור זכוכית
פח סגול למחזור זכוכית. צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

בתאגיד מחזור האריזות ת.מ.י.ר ציינו כי יש חשיבות גדולה למחזור הזכוכית מכיוון  שהזכוכית מתכלה רק אחרי יותר ממיליון שנה וניתן למחזר זכוכית ללא הגבלה בלי לפגוע באיכותה. בנוסף, זכוכית משמשת לא רק ליצור זכוכית חדשה, אלא ניתן להשתמש בה גם כחלק מתשתיות כבישים ועוד.

אסי אליה, מנהל אגף איכות סביבה ותברואה במועצה האזורית אמר השבוע: “מדובר בשלב נוסף בפרויקט הפרדת הפסולת וצמצום ההטמנה, השבוע הוצבו פחים במחצית מיישובי המועצה והתהליך יושלם לכלל היישובים בימים הקרובים”.

קובי דר, מנכ”ל תמיר ציין כי: “עמק יזרעאל מהווה דוגמא בכל הקשור למחזור. אני בטוח כי הפחים הסגולים לאיסוף אריזות הזכוכית יתמלאו במהירות, וכי תושבי העמק ימשיכו להוכיח כי הפרדת פסולת היא אחד מערכי הייסוד של העמק. ביחד נשמור על הכדור ונמחזר לעתיד טוב יותר עבור עתיד ילדינו”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter