באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: עבודות פיתוח התשתיות בכפר ברוך ובגבת בעיצומן

עמק יזרעאל: עבודות פיתוח התשתיות בכפר ברוך ובגבת בעיצומן

העבודות בעלות כוללת של מיליוני שקלים מתבצעות במסגרת תכנית שדרוג תשתיות ביישוב הוותיק של משרד החקלאות. לימור קוז’יקרו מזכירת כפר ברוך “זה ממש כמו לבנות בית חדש”

מי שנסע לאחרונה בכבישי כפר ברוך וגבת, לא יכול היה שלא להתרשם מתנופת הפיתוח וממתיחת הפנים שעוברים שני היישובים הוותיקים: הכבישים הפנימיים נסללים מחדש, מדרכות מסודרות נפרשות לצידם. הטרקטורים חופרים את התשתיות הישנות וצנרות ניקוז חדשות מונחות. עצים ניטעים ופרחים נשתלים, הכל בכדי להעניק

שיקום תשתיות
טרקטור עובד בכפר ברוך. התשתיות הישנות משודרגות. צילום: ישראל פרץ

ליישובים הוותיקים, הנמצאים בתנופת הרחבה, מראה נעים ומלבלב.
העבודות, בעלות כוללת של מיליוני שקלים מתבצעות על ידי קבלנים של משרד החקלאות ובפיקוח מלא של אגף ההנדסה במועצה.
עידו דורי, סגן ראש המועצה האמון על תחום התשתיות וההנדסה במועצה ציין כי “העבודות מבוצעות במסגרת תכנית שדרוג התשתיות ביישוב הוותיק של משרד החקלאות. תכנית שעליה החליטה הממשלה לפני שנתיים ומטרתה קידום צמיחת ההתיישבות הכפרית בכלל ובפריפריה בפרט באמצעות שיקום התשתיות הוותיקות החיוניות לתפקודם, התחדשותם וצמיחתם של היישובים הכפריים. בכדי  לשפר נגישות ובטיחות, לטפח את חזות היישוב וליצור מרחב ציבורי ראוי. כל יישוב כפרי שאוכלוסייתו מונה עד 2000 נפש יכול להגיש מועמדותו באמצעות המועצה האזורית. בשנה שעברה, נבחרו על ידי משרד החקלאות לשיקום התשתיות  היישובים כפר ברוך וגבת. כעת שוב ניתן להגיש מועמדות ואני מזמין את כל יישובינו לענות לקול קורא שפרסם משרד החקלאות.”

בכל אחד מהיישובים  מתבצעות עבודות הפיתוח הכולל בעלות של 3.5 מיליון ₪, כאשר 2.7 מיליון ₪ מגיע ממשרד החקלאות ו-700 אלף ₪ במימון היישוב.
לימור קוז’יקרו מזכירת כפר ברוך סיפרה: “כולם מאוד נרגשים, כל תשתיות היישוב משתנות, החל ממרכז היישוב וכלה בכבישים המובילים אליו. הפיתוח יקטין את הפער שיש היום בין ההרחבה בה התשתיות חדשות לאזור המושב הישן. חיכינו לזה הרבה זמן, וזה ממש כמו לבנות בית חדש. כל היישוב ישנה פניו, והתחושה היא כמו לבוא למושב חדש.זה עדיין בתהליכי עבודה ויש הרבה בוץ,” היא אומרת , “אבל בסיום העבודות אני בטוחה שכולם יהיו מאושרים.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter