באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

שדה יעקב: נחנך בית הספר היסודי החדש בשדה יעקב

שדה יעקב: נחנך בית הספר היסודי החדש בשדה יעקב

ילדי שדה יעקב עברו ללמוד בבית הספר החדש וזאת לאחר שבמשך שנים פקדו תלמידי המושב מבנה שהוקם הרבה לפני קום המדינה. אייל בצר: “זהו סימן לכך ששרשרת הדורות ממשיכה ומעמיקה באדמת העמק”

רק לפני שנה הונחה אבן הפינה לבנייתו של בית הספר היסודי החדש בשדה יעקב ובתום 12 חודשים, נחנך ברוב פאר והדר בית הספר החדש שהוקם ביישוב. הטקס החגיגי התקיים ברחבת בית הספר  במעמד ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר וזבולון אורלב יו”ר ועדת החינוך של הכנסת לשעבר.

שדה יעקב
אייל בצר עם תלמידי שדה יעקב. צילום: ישראל פרץ.

בבית הספר החדש נבנו בשלב הראשון 8 כיתות, מרחב מוגן בית ספרי ומבנה מנהלה. בשלב מאוחר יותר ייבנו עוד 8 כיתות במבנה חד קומתי. אלה קליר, מנהלת בית הספר ברכה ואמרה: “ברוך שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה. דרך ארוכה עבר בית הספר עד שהגענו לרגע הזה. חנוכת הבית מרגשת במיוחד, ומציינת את התחלת השימוש בבית שכל ייעודו הוא חינוך, זהו ציון דרך משמעותי ביותר ואנו מבקשים להודות לכל השותפים הן בתהליך בניית הבית והן בתכני החינוך”. עוד ברכו במהלך הטקס נציגי ההורים והיישוב, הרב זמיר וכן יו”ר ועדת החינוך של הכנסת לשעבר – זבולון אורלב שאמר: “בית הספר כאן מגשים את אמרתו של הרב קוק “הישן יתחדש והחדש יתקדש”, יש המשכיות מבורכת”. עוד אמר אורלב: “זכיתם במבנה חדש וגם נאה, שמרו על המבנה היפה והמפואר. רק לפני שנה הנחנו אבן פינה. כל הכבוד למועצה שלקחה על עצמה כזה פרוייקט”.
ילדי שדה יעקב הופיעו בשירה על הבמה ואילו אחד מראשוני התלמידים בבית הספר, דב ברנובסקי, שבימים אלה נינו החל את לימודי כיתה א’ בבית הספר, העלה זכרונות מבית הספר הוותיק.
ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל ברך את התלמידים ואמר: ” אתמול, ביום פתיחת שנת הלימודים תשע”ה בבתי הספר בעמק, ברכתי את התלמידים, ובכללם גם את תלמידי שדה יעקב, בברכת “חג שמח” – ועבורכם, תלמידי שדה יעקב, השמחה כפולה ומכופלת, לא רק חג החזרה ללימודים, אלא גם חנוכת בית הספר החדש שרק לפני שנה, הנחנו את אבן הפינה לבנייתו. בבית הספר בשדה יעקב, כמו ביישובים רבים בעמק, הדור הרביעי של היישוב, עולה לכיתה א’ – אין סימן שמעיד יותר על שורשיות המקום והקשר של התושבים לאזור, מההמשכיות המבורכת הזו, שבנים גרים ליד הוריהם ויולדים נכדים ונינים, ושרשרת הדורות ממשיכה ומעמיקה באדמת העמק, מצמיחה עצים ופירות מתוקים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter