באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: נוער שדה יעקב למען הקהילה

עמק יזרעאל: נוער שדה יעקב למען הקהילה

בני הנוער בשדה יעקב ארגנו קייטנה לילדים בעלי צרכים מיוחדים. רכזת הקהילה במושב: “כצופים מהצד בנוער שדה יעקב התמלאנו גאווה והערכה לדרך שבה הנוער הוביל והפעיל את חניכי הקייטנה” נוער שדה יעקב הוביל הקיץ לראשונה  קייטנה לילדים בעלי צרכים  מיוחדים במושב. חניכי הקייטנה  הגיעו  מבית אורי, כפר שיקומי לסובלים מפיגור. כהכנה לקייטנה, הקהילה הייתה שותפה בפעילויות וגיוס תרומות. כגון: שוק צדקה בפורים, שוק שבו אנשי הכפר מכרו כתרומה ממעשי ידיהם (בישול, יצירה וכד’). ובהמשך, ארגנו בני הנוער אירועי תרבות לילדים במושב ומרתון לקהילה,  שכל הכנסותיהם היו לטובת הקייטנה. לצורך קיום הקייטנה נרתם המושב כולו ומוסדות החינוך הפועלים בו: ישיבת שדה יעקב, וכפר הנוער מרחבים נווה עמיאל: הישיבה תרמה חלק מההכנסות של שוק פורים וכפר הנוער תרם את  האכסניה. חודש לפני הקייטנה הנוער אירח  לשבת קבוצת ילדים מעמותת  “קו לחיים”. הילדים התארחו בבתי המשפחות ולאורך כל השבת התקיימו פעילויות משותפות לילדי המושב ו”קו לחיים”.

שדה יעקב
קייטנת בית אורי. צילום: דוברות עמק יזרעאל.

בשבוע של ההכנות והארגון לקייטנה, הנוער גייס עוד תרומות, ציוד ומצרכים לתפעול הפעילות. במהלך הקייטנה, הנוער התחלק לצוותי עבודה ,כאשר חלק מהנוער ליווה באופן צמוד את החניכים, חלק היה אחראי על כל הצד הלוגיסטי (הכנה ובישול  ארוחות, ארגון הציוד וההפעלות). הפעילות בקייטנה הייתה אינטנסיבית וכללה שעות רבות של ליווי טיפול והפעלה ותכנית עשירה: משחק  חפש את המטמון להכרת המושב, אירוח בבתים של חברי המושב, מופע של ליצן רפואי.  נסיעה לחוף דור, הפעלות יצירה ואפייה תחרויות ספורט, פעילות עם בע”ח, נסיעה לחי- פארק בקרית מוצקין, מעגל מתופפים ובריכה בקיבוץ אלונים.ההפעלות וחלק מהאוכל ניתנו כתרומה מבתי עסק, המפעילים עצמם, חברי המושב ובעלי המשקים.
יפעת כוכבא, רכזת הקהילה במושב אמרה השבוע: “כצופים מהצד בנוער שדה יעקב התמלאנו גאווה והערכה לדרך שבה הנוער הוביל והפעיל את חניכי הקייטנה. העבודה עם החניכים לעיתים לא הייתה פשוטה, אך גילנו את הנוער שלנו במיטבו. אחראי ובוגר, מסור ואכפתי ובעיקר דואג ואוהב. אשרינו שזכינו לנוער שכזה!”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter