באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: מתכוננים לחופשת הקיץ

עמק יזרעאל: מתכוננים לחופשת הקיץ

המועצה האזורית קיימה כנס קיץ לבעלי תפקידים במועצה וביישוביה. בין התכניות לקיץ בטוח ופעיל: שילוב לימודי סטיילינג, תיקלוט, ליצנות ויזמות בפעילויות הנוער

עשרות בעלי תפקידים מכלל יישובי המועצה התכנסו לכנס קיץ ראשון מסוגו שקיימה המועצה האזורית השבוע. הכנס נועד לסייע לכל הגורמים היישוביים הקשורים בפעילות הנוער להיערך לקיץ, ולהציג בפני הנוער מגוון רחב של פעילויות אפשריות. לילך כהני ומיכל ניר-ארבץ, יוזמות הכנס, סיפרו על הכנס ואמרו: “כל שנה אנחנו מפרסמים את חוקי העסקת נוער, והצעות לפעילויות שונות, אבל השנה החלטנו לעשות צעד נוסף,” סיפרה לילך כהני, מתאמת הרשות למניעת שימוש בסמים ואלכוהול. “בכנס הזה לא

חופשת קיץ
כנס קיץ במועצה. צילום: ישראל פרץ

הסתפקנו בהעברת מידע, אלא הזמנו אלינו למועצה נציגי יישובים מתחום החינוך הלא פורמלי: ועדות נוער, רכזי חינוך, מד”בים, רב”שים, רכזי “הורים ערים” ומזכירי יישובים. יחד איתם ובהנחייה של בעלי התפקידים הרלוונטיים במועצה, קיימנו דיונים ממוקדים ומעשיים מאוד, במטרה לפתוח בפני היישובים את כל האפשרויות.”

לדברי המארגנות, הכוונה הייתה לצייד את הגורמים בכל יישוב ב”ארגז כלים” של פעילויות, שיאפשר להם לתכנן את הקיץ כך שייתן מענה לצרכים השונים של בני הנוער. ניר ארבץ: “היערכות נכונה גם מאפשרת לנערים לתכנן לעצמם את הקיץ, ולא להסתפק בהצטרפות מזדמנת לנסיעה ללונה גל או לפעילות במועדון. בסופו של דבר, היא מאפשרת למשפחות לתכנן ארועים וחופשות משפחתיות תוך התחשבות בלוח הזמנים של הילדים שלהם.”

במסגרת הכנס נערכו פאנלים מקצועיים במהלכם דנו המשתתפים בנושאים של תעסוקה, התנדבות, סיכונים ועוד.  בחודש יולי מתכננת המועצה לקיים גם שבוע הכשרה בו בני הנוער יוזמנו ללמוד תחומים מעשיים שונים – סטיילינג, תיקלוט, ליצנות, יזמות ועוד – שישמשו אותם בקיץ וגם יוכלו לסייע להם בהמשך הדרך.   אייל בצר, ראש המועצה האזורית, אמר במהלך הכנס: “חשוב לנו למלא עבור הנוער את תפקיד האח הבוגר וגם את תפקיד המבוגר האחראי. הערכות נכונה לקיץ תסייע לכולנו לעבור אותו בשלום”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter