באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: משלטים את העמק

עמק יזרעאל: משלטים את העמק

כ- 20 שלטי תוכן  תיירותיים הוצבו באזור אגם כפר ברוך ופינות חמד נוספות ברחבי העמק בהשקעה של כ- 300 אלף שקלים. השילוט הוא חלק מפרויקט משותף למועצה, החברה הממשלתית לתיירות, משרד התיירות, קק”ל וכן של רשות ניקוז נחלים קישון שסייעה בתכנון.

300 אלף שקלים הושקעו בשילוט תיירותי של מעל 20 פינות חמד ברחבי העמק. במוקד הפרויקט: אגם כפר ברוך ועוד אתרים הפרושים ברחבי העמק. בימים הקרובים יוצבו מעבר לשלטי התוכן, גם שלטי הכוונה למרבית האתרים ואף שלטי מבואה בירידה מהכבישים הארציים לאתרים בעמק .

גבעת עודד
השלט החדש בגבעת עודד. צילום: מירי שטיינברג

עידו דורי, סגן ראש המועצה האזורית שיזם וניהל את הפרויקט אמר השבוע “מטרת הפרויקט היא להציג פינות חמד בעמק לציבור שחולף בהם הן ברגל, הן במכוניות והן בטיולי אופניים. חשוב להראות לציבור הרחב, שמלבד אתרי המורשת והתיירות המרכזיים של העמק, יש עוד פינות עם סיפורים מרתקים וחבויים מן העין והפרויקט הזה מבקש לחשוף ולהנגיש אותם לקהל”. בסוף השבוע האחרון כחלק מחשיפה והשקת הפרויקט, הגיעו לסיור באתרים השותפים לפרויקט – דיויד מינגלגרין, משנה למנכ”ל החברה הממשלתית לתיירות, אורלי צארום מנהלת פרויקטים בחמ”ת , יעקב שקולניק מורה דרך ומדריך לארץ ישראל שעסק בכתיבת תוכן השלטים, המתכנן רן מולכו, מנכ”ל רשות ניקוז קישון חיים חמי , שלי בן ישי  – קק”ל, הקבלן המבצע וצוות המועצה האזורית עמק יזרעאל.

במהלך הסיור, נסקרו הפינות בהם הוצבו שלטים, כדוגמת עין סמוניה, חורשת השיטה המלבינה, גבעת עודד ועוד. בכל אחת מהפינות הוצבו שלטים המתארים את קורות המקום. ראש המועצה האזורית אייל בצר, אמר במהלך הסיור: “לכל אתר, יש הסטוריה מעניינת וסיפור חשוב שעומד מאחוריו. רצינו לחשוף לציבור בעמק ובארץ, את הסיפורים הללו וגם לשמר את המשמעות של המקומות האלו על ידי אזכור ההיסטוריה שלהם. אני מודה לחברה הממשלתית לתיירות על מימון הפרויקט החשוב הזה ולכל יתר השותפים על מעורבותם ותרומתם החשובה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter