באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: מעשה באוטוזבל

עמק יזרעאל: מעשה באוטוזבל

ספר ילדים חדש בשם מעשה באוטוזבל פרי עטה של רקפת עברי תושבת שמשית יצא לאחרונה לחנויות. עברי: “ גננות הקריאו בגן, נתנו לי תובנות והערות ודחפו מאוד ליציאת הספר

רקפת עברי, אם לארבעה משמשית הוציאה לאחרונה ספר ילדים חדש בהוצאת ‘הפקה עברית’. הספר החדש על הילדים מרחוב מפלים שכל השבוע מצפים לבואה של משאית האשפה הנקראת בפיהם אוטוזבל, מעודד את הילדים להאמין שגם הם יכולים להשפיע ולשנות. להביע דעתם ולחולל שינויים.

מעשה באוטוזבל
רקפת עברי עם הספר החדש. צילום: יח”צ

רקפת הקדישה את הספר לילדיה אשר כילדים קטנים אהבו מאוד את משאית האשפה, הם וחבריהם היו מחכים בדיוק כמו בסיפור, לבואה של משאית האשפה ופעמים רבות היא נאלצה לנסוע עימם אחרי המשאית ברחבי הישוב לראות איך מתבצעת העבודה המרתקת. רקפת עברי: “כמו בכל סיפור, גם כאן יש גרעין של אמת.  זהו סיפרי השני. סיפרי הראשון, החברים של הגשם ראה אור בחורף 2009 והוא אהוב על ילדים, הורים, סבים וגננות. החברים של הגשם הוקדש לבנותי התאומות, נטע ועופרי (8) שפחדו מקולות החורף.

אני, כותבת, יוצרת, פועלת מילדות לשנות ולשפר ותמיד מאמינה שיכול וצריך להיות טוב יותר.ויודעת שגם ילדים יכולים לחולל שינוי אם רק ירצו. בדיוק כמו שאני מילדות ועד היום תמיד רוצה שיהיה יותר טוב ולא מתעצלת לפעול ולנסות לשנות”.

בעלה של רקפת, רון, הוא נכדה של סופרת הילדים האהובה- מרים רות, מוכר כילד רון מהספר מעשה בחמישה בלונים (“לא נורא רוני רון זה סופו של כל בלון”), ממרים רות למדה רקפת להיעזר בגננות, הורים וילדים כדי לדעת אם הסיפור טוב והיכן רצוי לשנות ולתקן. עברי: “הכתיבה ערכה כשלוש שנים והסיפור הלך ונבנה, הלך והשתנה עם כל חודש שעבר. גננות הקריאו בגן, נתנו לי תובנות והערות ודחפו מאוד ליציאת הספר הגננות ציינו בפני את האפשרות לדבר על ימות השבוע הנמנים בספר, על מהי עבודה, מהי שביתה, למה שובתים? לעצור בספר במספר קטעים לפתח שיחה עם הילדים ולשמוע מהם, מה הם חושבים, לאן נעלמה משאית האשפה? לאן לוקחים את האשפה? למה לוקחים את האשפה? מה הם היו עושים אם משהו היה מפריע להם?.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter