באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: מסע ‘דרך ארץ’ 2013 יוצא לדרך!

עמק יזרעאל: מסע ‘דרך ארץ’ 2013 יוצא לדרך!

מסע ‘דרך ארץ’ לזכרם של בני העמק שנפלו במלחמת לבנון השניה יוצא לדרך. ירין רושקין ובר נינבורג; “אחרי שבע שנים של הצלחת הפרויקט, נפלה בחלקנו הזכות להוביל אותו”

מסע “דרך ארץ” יוצא לדרך זו השנה השביעית, בתאריכים 21-23 אוגוסט ומיועד לבוגרי שכבת יא’ מיישובי המועצה. ‘מסע דרך ארץ’ הוא מפעל אותו יזמו, הקימו, מובילים ומדריכים קבוצת צעירים בני העמק בהתנדבות ובסיוע וליווי של מחלקת הנוער והמועצה,  לזכר בני העמק שנפלו במלחמת לבנון השנייה; יונתן הדסי, אורן ליפשיץ, גלעד שטוקלמן, יניב טמרסון, צור זרחי – יהי זכרם ברוך.

מסע דרך ארץ
מפגש בני נוער עם ח”כ אלעזר שטרן. צילום: דוברות המועצה האזורית מגידו

 המדריכים (חיילים בשירות סדיר, קבע, משוחררים, סטודנטים ועוד) עוזבים את כל עיסוקיהם לשלושה ימים של מסע ועוד הרבה ימים של הכנות כדי להנחיל ערכים לבני הנוער בעמק. את הפרויקט הגה ויזם מתן לוין מנהלל. לוין וחבריו ביקשו להנציח את זכרם של החברים באופן שישפיע ויעצב את הדורות הבאים.  המסע יתקיים בגבול הצפון ובמהלכו ידונו הצעירים והנערים בנושאים שונים, ביניהם: הנצחת הנופלים וזכרם, חיזוק הקשר ותחושת המחויבות למדינת ישראל ועידוד הנוער לעשייה חברתית וקהילתית.

 השנה, מרכזים את הפרויקט ירין רושקין מקיבוץ שריד ובר נינבורג ממושב תל עדשים. בר הגיע לצוות המנהלה של “דרך ארץ” בשנת 2008 ובשנת 2012  הדריך בפעם הראשונה. ירין הגיע ל’דרך ארץ’ בשנת 2011 להדרכה. ההכנות למסע, החלו כבר בחודש אפריל בגיוס מדריכים, ישיבות תיאום עם מחלקת הנוער במועצה, הכנת חוברות ההדרכה, שליחת נציגים לבתי הספר לפני סיום שנת הלימודים לשיחה עם הילדים והצגת הפרויקט, ישיבות מדריכים ועוד. בישיבה שהתקיימה בחודש יוני, הוזמן נציג המשפחות השכולות, יוסי הדסי, אביו של יונתן מקיבוץ מרחביה. הדסי ריגש את המדריכים וסיפר על משמעות מסע ‘דרך ארץ’ עבור המשפחה. באחת הישיבות, ציטט הדסי משפט שאמר ח”כ אלעזר שטרן, כשהיה ראש אכ”א, במהלך ביקורו בשבעה בביתם בקיבוץ מרחביה; “ירד לכם מסך שחור בחיים ופה ושם יהיו לכם ניצוצות של אור במסך השחור”. הדסי פנה למדריכים ואמר:  “אחד מניצוצות האור היא הישיבה פה היום אתכם – לקראת המסע”.

 לפגישה שהתקיימה בחודש יולי בנהלל, הוזמן ח”כ אלעזר שטרן, תושב הושעיה, שערך עם הצעירים שיחה בנושא ערכים, מקומו של הבוגר מול הנערים/ות ועוד.  השנה, לוקחים חלק בפרויקט כ-40 מדריכים וכ-15 צוות מנהלה, בוגרי שנת שרות, או חיילים צעירים. ירין רושקין ובר נינבורג; “אחרי שבע שנים של הצלחת הפרויקט, נפלה בחלקנו הזכות להוביל אותו. ההשפעה של המסע בפרק הזמן של שלושה ימים הן על המדריכים והן על החניכים היא עצומה וזו לדעתנו גדולתו של הפרויקט. שתי המילים: “כשתחזרו, תבינו!” מסכמות הכל!  ב-1.8 אנו יוצאים לטיול הכנה והשבוע שלאחר ההכנה יוקדש לכניסת המדריכים לישובים, לשיחות עם בוגרי יא’. אנו מצפים ש 100% ירשמו למסע “דרך ארץ” 2013″.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter