באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: מינים נדירים נמצאו בקישון

עמק יזרעאל: מינים נדירים נמצאו בקישון

תושבי עמק יזרעאל מוזמנים לקישון על מנת להנות ממגוון הציפורים העוברות בו בעונה זו רק זהירות לא לפגוע בטבע

שיקום נחל הקישון נושא פירות ומסתבר שאף מהר מהצפוי. מהניטור הביולוגי החצי שנתי שנעשה באוקטובר ושתוצאותיו המלאות התקבלו השבוע ברשות נחל הקישון הסתבר כי המגוון הביולוגי בנחל גדל בצורה בצורה מאוד משמעותית. הניטור הביולוגי הינו חלק מניטור רחב ביותר הנעשה בנחל מדיי חצי שנה אך תוצאות הניטור הכימי יוודעו רק בעוד מספר חודשים.

נמצאו מינים נדירים
שלדג גמדי בקישון. צילום: גיל גוטמן

מהנדס הסביבה של הרשות, גיל גוטמן “זוהי עונת נדידת הציפורים ,ציפורים רבות עוברות בקישון וניתן לראות אותן בעונה זו” בנוסף לאורחים הרגילים כמו השקנאי המצוי, אנפה אפורה, בז מצוי , לבנית גדולה, שלדגים ודאיות רבות התגלו השנה לאורך הקישון מספר פריטים של פרנקולין , עוף ממשפחת החוגלות אשר נמצא בסכנת הכחדה עקב ציד מופרז. בנוסף לניטור העופות, נעשה גם ניטור של חסרי חוליות וגם כאן נכונה הפתעה לאנשי הרשות כאשר נמצאו לכל אורך הנחל פרטים רבים של סרטן זעיר מין שברשות היו בטוחים כי נכחד מין הנחל. גוטמן ” אחת האפשרויות היא שהסרטנים שרדו בכמה פינות בנחל או ביובליו וכאשר איכות המים בנחל אפשרה זאת הם פרצו לכל אורך הנחל. מדובר בשלב נוסף בשיפור האקולוגי של הנחל”

מנכ”לית רשות נחל הקישון, שרון ניסים ” הקישון הוא הנחל הנמדד ביותר בארץ בזכות פעילות רשות נחל הקישון. צוות הרשות מבצע ניטורים בנחל לאורך כל השנה. נבדקים פרמטרים רבים במכשירי שטח מידי שבוע. אחת לחודש נערך ניטור כימי בכל התחנות שבתחום הרשות. ניטור ביולוגי וכימי נערך בכל הנחל ויובליו כל סתיו ואביב”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter