באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: מועדון הכדורסל למען הקהילה

עמק יזרעאל: מועדון הכדורסל למען הקהילה

במועדון הכדורסל של עמק יזרעאל החלו פרויקט מעורבות בקהילה במפגש ואימון משותף עם ילדי פנימיית ‘נווה עמיאל’.מנהל מחלקת הספורט: “המטרה בפרוייקט היא להעלות על נס ערכים של שיתוף ונתינה, הכרת האחר וקבלתו” מועדון הכדורסל עמק יזרעאל עם הפנים לקהילה – לאחרונה החליטו באגודה לבצע פיילוט מעורבות בקהילה  של השחקנים באגודה. במועדון אמרו השבוע כי המטרה היא לרתום לפעילות את הילדים ובני הנוער, קבוצות הבוגרים של המועדון, ואת כל השחקנים המשחקים במסגרות השונות, לטובת עשייה ערכית וקהילתית. במסגרת הפרוייקט  שחקני המועדון ישתתפו בפעילויות משותפות שיכללו אימונים ומשחקים משותפים, מפגשים והפעלות.

מעורבות בקהילה
נערי עמק יזרעאל ונווה עמיאל באימון משותף. צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל.

ארז ביטמן, מנהל מחלקת הספורט במועצה אמר השבוע: “המטרה בפרוייקט היא להעלות על נס ערכים של שיתוף ונתינה, הכרת האחר וקבלתו, וכמובן יצירת הקשר המתבקש בין ספורטאי לבין אדם ערכי, דבר המקבל משנה תוקף לאור האלימות הגואה במגרשי הספורט ברחבי הארץ”. ביטמן הוסיף וציין כי הפרוייקט טומן בחובו מסר חשוב נוסף: “לצד היותנו מועדון כדורסל המחנך ושואף להישגים ומצויינות, אנו שותפים לחינוך לערכים נוספים, חברתיים וקהילתיים. כפי שחשוב לנו לטפח שחקני כדורסל, באותה מידה חשוב לטפח את הערכיות והאזרחות הטובה”.

את הפרוייקט מובילים איתי אסף וגולן יבלונובסקי, בשיתוף ארז ביטמן, מנהל מחלקת הספורט  במועצה ומתן בירנבאום, המנהל המקצועי של מחלקת הנוער בכדורסל. בשנה הקרובה מתוכננות מספר פעילויות משותפות של שחקני המועדון עם מסגרות בסביבה. הפעילות הראשונה, התקיימה השבוע על ידי קבוצת הנערים ארצית (כיתות ט’-י’) שיצאו למפגש בכפר הנוער ‘נווה עמיאל’ עם נערים מקבילים לגילם. המפגש הורכב מפעילות היתולית  שארגנו המארחים מנווה עמיאל ולאחר מכן התקיים אימון כדורסל משותף. הפעילות הסתיימה בארוחת ערב משותפת בחדר האוכל של כפר ‘נווה עמיאל’. במועדון הכדורסל של עמק יזרעאל אמרו השבוע כי החיבור בין השחקנים לילדי הכפר היה טוב מאוד והפעילות הסתיימה ברצון אמיתי וכן ליצור מפגשים נוספים.
בהמשך, מתכנן מועדון הכדורסל לצאת עם קבוצת הבוגרים לפעילות דומה בכפר תקווה אשר בטבעון. “ברור לנו כי פרוייקט שכזה מכיל בתוכו תמצית של ערכים שמועדון עמק יזרעאל שואף לחרוט על דגלו, ובניסיון לתרום לקהילה שמסביבנו – הסביבה תרוויח, אך לא פחות מכך גם השחקנים שלנו”, אמרו השבוע מובילי הפרוייקט.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter