באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: מהעמק המערבי לתחרות אמנות בינלאומית ביפן

עמק יזרעאל: מהעמק המערבי לתחרות אמנות בינלאומית ביפן

נעה קרן, תלמידת י”ב במגמת אמנות זכתה במקום ראשון בתחרות ציורים של מגמות האמנות בארץ. קרן תציג את עבודתה בתערוכת ציורים בין לאומית ביפן. השבוע, היא וחבריה למגמה, מציגים את פרויקטי הסיום בבית הספר בתערוכת הגמר של כיתה י”ב.

השבוע נפתחה בבית הספר העמק המערבי, תערוכת הבוגרים של תלמידי כיתות י”ב הלומדים במגמת האמנות בבית הספר. רפי וייסמן, מנהל בית הספר, פתח את הארוע החגיגי ואמר: “ערב זה הוא שיאו של תהליך בן שלוש שנים אותו עברתם בהצלחה ובהמון כשרון”. וייסמן ברך את התלמידים שהציגו את פרויקטי הגמר שלהם ואת נעה קרן מאלוני אבא, שזכתה במקום הראשון בתחרות ציורים של מגמות האמנות בארץ ותיסע לייצג את ישראל בתחרות בין לאומית ביפן.

העמק המערבי
נעה קרן עם המורה לאמנות, מיכל שכנאי. צילום: רחלי אבידב.

עבודתה של קרן, “עניין של הרגל”, מציגה כפות רגליים חבושות: מצד אחד חבישת כפות הרגליים של ילדות בסין, שהייתה נפוצה עד המאה ה-20; ומצד שני – החיבור האישי שלה עם חוויות שחוותה כילדה, כתוצאה מהפרעות הליכה מולדות. בדף הפרויקט כתבה קרן: “כילדה קטנה עברתי טיפולים בהם קיבעו וחבשו את רגליי כדי לתקן את צורת ההליכה שלי. הטיפולים גרמו לי להרגיש יוצאת דופן. בגלל הנושא, מצאתי שהאמנות הסינית יכולה להוות מקור השראה לעבודה שלי. כמו באמנות הסינית, שילבתי מילים בחלק מהציורים; אני משתמשת בדיו ובסגנון קווי שמזכיר את סגנון הציור הסיני”.

עוד במסגרת התערוכה, התלמידה נוי אלטמן, הציגה עבודה בשם “יאיר ואני”, המנציחה את דודה שנפל בצבא בעת מילוי תפקידו והיא לא זכתה להכירו.  התלמיד רזיאל אזואלוס הציג פרויקט שעסק בביקורת חברתית ופוליטית על המצב במדינה ובעולם, באמצעות ציטוטים מיצירות אמנות בשינויים נבחרים. התלמידה נעה כהן הציגה עבודה בנושא זכרונות ילדות ואילו התלמידה ניקה קיל הציגה פרויקט בשם “כל הג’אז הזה, שהציג את התרשמותה מהמוסיקה האהובה עליה באמצעות עבודה של מגזרות נייר.

ראש המועצה האזורית אייל בצר, סייר בין העבודות וברך את התלמידים: “מרחיב את הלב לראות את היצירות, ההורים והתלמידים שמגיעים לתערוכת הגמר. אתם תלמידים, רק בהתחלה, מזה כמה שנים שתלמידים מצטיינים באמנות מהעמק שלנו נוסעים לחו”ל לייצג אותנו, כל הכבוד לנעה ואנו מאחלים לה הצלחה רבה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter