באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: מאות מתושבי המועצה השתתפו באירוע ארצי של שיח ציבורי

עמק יזרעאל: מאות מתושבי המועצה השתתפו באירוע ארצי של שיח ציבורי

מכללת עמק יזרעאל אירחה את הארוע המרכזי של “מתחברים-בונים עתיד”. במועצה מרוצים מכמות המשתתפים

מאות מתושבי המועצה ויישובי הסביבה – יהודים וערבים כאחד – הגיעו למכללת עמק יזרעאל להשתתף באירוע יחיד במינו. אירוע ארצי של שיח ציבורי חדש בו השתתפה כל החברה הישראלית בו זמנית. האירוע התקיים ב-14 מוקדים ברחבי הארץ – מאילת שבדרום ועד צפת שבצפון, כאשר המועצה האזורית עמק יזרעאל אירחה את האירוע המרכזי באזור הצפון.

“מטרת האירוע היתה לחבר בין שונים דרך חוכמת הרבים לכדי שינוי והשפעה במטרה ליצור בסיס של הסכמות שיובילו ליוזמות ושיתופי פעולה אזוריים שצומחים מלמטה, מהשטח” ציין אביהו סופר, מנהל שיתופי הפעולה בתנועת הערבות, ואחד ממובילי מהלך “מתחברים – בונים עתיד ביחד”.

המשתתפים התיישבו סביב שולחנות עגולים, המורכבים מבני נוער ומבוגרים, דתיים וחילוניים, יהודים, מוסלמים ונוצרים ודנו בנושאים שעל ליבם. יערה סיפרה “ישבנו בשולחן הטרוגני וקיימנו דו שיח בנושאים שלא חשבתי שנדבר עליהם”. רועי הוסיף “כשאדם מבוגר מדבר אליך בגובה העיניים ומעביר מסר לבני הנוער – אפשר באמת ללמוד אחד מהשני”. דפנה ציינה “אנחנו לא בני אותו הגיל אבל יכולנו ליצור שיחה שווה”.

המועצה מרוצה ממספר המשתתפים
דו שיח בין כל חלקי החברה. צילום: ישראל פרץ

היה מרגש לשמוע כיצד נקודות מבט שונות לנושא מסוים נאמרות סביב שולחן אחד מתוך כבוד, נימוס והקשבה. אייל אמר “טוב לדעת שאנחנו יכולים לדבר ויש מי שמקשיב – לא חשוב מי אני ומה תפקידי. לא חייבים להסכים על הפרטים הקטנים אבל כולנו רוצים את אותו הדבר”. שדמי המשיך “אנחנו פסימיים מטבענו, אבל אחרי כמה דקות של שיחה הפכנו לאופטימיים”. פריד ציין “אני אופטימי ורואה שיש אנשים שזה חשוב להם, זה כמו הדשא שקוצרים אותו אבל הוא צומח מחדש”.

מתוך מעגלי ההקשבה עלו מספר יוזמות חברתיות אותם יובילו אנשי העמק בתמיכת “מתחברים”. “הדגש שלנו במהלך “מתחברים הארצי” הוא לבנות רשתות של שיתופי פעולה בין שונים ולכן אנו מסמנים את תוכנית “היום שאחרי” כחשובה מאוד. אנו מתכוונים ללוות את מהלך ההמשך ולתמוך אותו אך לא להוביל אותו. מהלך ההמשך יהיה בניהוג עצמי מקומי ואזורי ובליווי רשת הארגונים”, ציין תא”ל (במיל) רם שמואלי, יליד כפר יהושע, ממובילי מהלך “מתחברים”.
לדברי ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל אייל בצר “יש עוצמה רבה לחיבורים ומפגשים בלתי אמצעיים בין אנשים שהקשר ביניהם איננו ברור מאליו. הנושאים שבאמת מעניינים אותנו, רחשי הלב שלנו, צומחים מלמטה ועולים על פני השטח ובעזרת הגיבוי הנכון ביכולתנו לשנות את סדר היום

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter