באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: כתום זה הירוק החדש

עמק יזרעאל: כתום זה הירוק החדש

לצד הצבת הפחים הכתומים ב- 17 יישובים במועצה האזורית עמק יזרעאל, החל קמפיין גדול של הסברה ביישובים ובמערכת החינוך. בשבוע שעבר נערך כנס חשיפה למנהלי בתי הספר בעמק וכן החלה ההסברה בגנים.

הפחים הכתומים מגיעים. ב- 17 יישובים ברחבי עמק יזרעאל, החלו השבוע להציב את הפחים הכתומים של תאגיד תמיר אשר משמשים לפסולת אריזות. הפחים החדשים יוצבו ביישובים: הרדוף, הסוללים, חנתון, אלונים, מחנה יהודית, כפר החורש, גבת, שריד, גניגר, יפעת, מזרע, מרחביה, עין דור, דברת, גזית, רמת דוד וכפר ברוך  ובמקביל להצבתם, נערך קמפיין הסברה רחב היקף לאוכלוסייה הכולל שילוט, חלוקת דפי הסבר לבתים, סרטון קצר המדגים את השימוש בפח החדש ופעילויות שונות של ועדות איכות הסביבה ביישובים להטמעת התהליך. הפח הכתום החדש  המיועד לכלל האריזות הביתיות: אריזות מזון, שקיות פלסטיק, קופסאות שימורים, קרטוני משקה וחלב, אריזות מוצרי חלב, אריזות של מוצרי טיפוח, ניקיון ועוד. הצבת הפחים הכתומים הנה חלק ממהפכת הפסולת ‘מפרידים בצבעים’ אשר תושלם במהלך השנה הקרובה בשלוש פעימות בכל יישובי המועצה. בנוסף להצבת הפחים הכתומים, בכל יישוב קיים מרכז מחזור אשר משלים את הפחים הכתומים ומאפשר לכל תושב למחזר כ 90% מהפסולת הביתית. הצבת הפח הכתום לצד הפח הירוק הסטנדרטי, מנגיש את תהליך המחזור לתושבי העמק – תושבי הישובים במועצה, יסייעו ביצירת סביבה ירוקה בעזרת הפרדת האריזות לזרמים השונים, ובכך יוכלו להגדיל את כמות הפסולת הממוחזרת בישראל ולצמצם הטמנה.

מחזור
הפחים הכתומים. צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל.

מנהל אגף איכות סביבה במועצה, אסף אליה: “אין לנו ספק שהקהילות שלנו ישתפו פעולה עם המהלך, גם כך אחוזי המחזור בעמק מרקיעי שחקים. אני רואה בכך שיפור שירות לתושב. הפח הכתום יקל את המחזור על התושבים ויגרום לכולנו למחזר יותר”.

במקביל להצבת הפחים נערכה בשבוע שעבר על ידי היחידה הסביבתית הרצאת חשיפה לפורום המנהלים של כל בתי הספר במועצה שיפתחו השנה שעריהם לסדנאות בנושא שתעביר עמותת תעשידע לכל כיתות א’-ט’ ברחבי העמק. בנוסף, הועברה גם הרצאת חשיפה לצוות הגננות והגננים בעמק. כחלק מההרצאה, הגיעו גם נציגות של החברה המטמיעה שהציגה את הפעילות שתועבר בגני הילדים בשנה הקרובה. השבוע, כבר החלו בגני הילדים סדנאות הפרדת הפסולת. הסדנאות התקיימו ב4 גנים, בקיבוצים עין דור וגזית בהצלחה רבה: הן הועברו בדרך חווייתית, באמצעות סיפור הצגה אינטראקטיבי שמפעיל ומשתף את הילדים כשבהמשך, צפויות להתחיל סדנאות גם בבתי הספר ברחבי העמק.

 ראש המועצה האזורית אייל בצר: “אנו מברכים על התחלת התהליך החינוכי ורואים בילדים שלנו סוכני שינוי שיטמיעו את המהפכה גם בבתיהם. פסולת שתועבר למחזור ולא להטמנה תחסוך לכולנו מיליוני שקלים בשנה. הכסף שייחסך יושקע בתחומים חשובים אחרים. אני מזמין את  כל תושבי עמק יזרעאל להצטרף למהפיכת המחזור הארצית. עלינו לשמור על העמק הירוק שלנו – עבורנו, עבור ילדינו ועבור הדורות הבאים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter