באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: כפר הנוער ‘נהלל’ זכה בפרס החינוך בקטגוריית פנימיה מצטיינת

עמק יזרעאל: כפר הנוער ‘נהלל’ זכה בפרס החינוך בקטגוריית פנימיה מצטיינת

כפר הנוער ‘נהלל’ זכה בפרס פנימייה מצטיינת של מינהל החינוך ההתיישבותי בשל טיפוח סביבה חינוכית ואוירה של דרך ארץ וכבוד הדדי. מנהל הכפר, דוד חורש “הפרס מחזק את ה’אני מאמין’ של הכפר”

כפר הנוער ‘נהלל’ הנמצא במושב נהלל זכה בפרס החינוך בקטגוריית פנימייה מצטיינת של המינהל לחינוך התיישבותי פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך. המינהל מפקח על 126 בתי הספר אזוריים ועל 280 כפרי נוער ופנימיות חינוכיות בכל הארץ. הפרס ניתן ל- 17 מוסדות חינוך בית ספריים ופנימייתיים.

הפנימיה הינה חלק מכפר הנוער ויצו נהלל המאמין כי לפנימייה יכולת להשפיע על עיצוב אישיותו של החניך בהווה ולעתיד וכי כל חניך זכאי להזדמנות שווה ואף מתקנת בכדי לרכוש השכלה וחינוך שיובילו את החניך להתפתחות לימודית, חינוכית, לאחריות ולמנהיגות. בפנימייה מתחנכים כ – 250 חניכים המגיעים מכל הארץ, ובכללם

פרס חינוך
כפר הנוער נהלל. צילום: דוברות מנהל החינוך ההתיישבותי

79 חניכים מפרויקט נעל”ה (נוער עולה לפני הורים). הפנימייה רואה חשיבות רבה בקשר עם הקהילה ולכן מעודדת קשרים עם התלמידים האקסטרנים הלומדים בבית הספר ומתגוררים בעמק. בפנימיה פועל מרכז העשרה לפיתוח מיומנויות למידה ותגבורים לימודיים הניתנים לחניכים ללא תשלום על ידי מורים במקצועות השונים. כמו כן פועלים בפנימייה חוגים רבים ומגוונים.

על פי הועדה, ניתן הפרס בשל ” פועלו של הכפר ליצירת מקום חינוכי פנימייתי המשמש חממה לימודית-ערכית. המסייע לתלמידיו ללמוד ולהתקדם. מעודד לשיפור ההישגים הלימודיים והחינוכיים. על טיפוח סביבה חינוכית שיש לה השפעה על התנהגותם של התלמידים, על  אוירה של דרך ארץ וכבוד הדדי ועל מגוון תכניות  חברתיות  שמטרתן טיפוח  ערכים, אמונה ביכולת ומניעת נשירה. על בניית צוות חינוכי מסור ומקצועי המשמש מסגרת חינוכית חשובה, בית חם ותורם ליצירת אוירה משפחתית נעימה, שבה התלמידים זוכים לאוזן קשבת ולסיוע בהתמודדות עם אתגרים.”

ד”ר יחיאל שילה, מנהל המינהל מציין כי: ” הזוכים בפרס משתייכים לקבוצה איכותית של אנשי חינוך ומוסדות חינוך המציגים מודל של הצלחה פדגוגית בהישגים לימודיים, בהנחלת ערכים, בטיפוח אקלים חברתי ובגיבוש צוות מקצועי מסור. העשייה החינוכית מאפשרת למורים, למחנכים ולאנשי הצוות לגעת בנפשו של התלמיד ולהשפיע עליו ברגישות, באהבה ובמסירות”.

דוד חורש, מנהל כפר הנוער “נהלל” אומר “הפרס מחזק את ה’אני מאמין’ של הכפר,  אשר עוסק  בחזון ובמעשה , במתן הזדמנות שווה לכל תלמיד לפתח את כישוריו כאדם אחראי החש שייכות ומחויבות לחברה, קהילה ולמדינה בה הוא חי. הפרס מסב גאווה גדולה לחניכינו ולצוות המסור, אשר עובדים במסירות ובאהבה במטרה להוביל את בני הנוער להצלחה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter