באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: כנס שיתוף ציבור בתכנית האסטרטגית 2030

עמק יזרעאל: כנס שיתוף ציבור בתכנית האסטרטגית 2030

כנס שיתוף ציבור שני נערך במכללת עמק יזרעאל במהלך הכנס הוצגה התכנית האסטרטגית  המוצעת למועצה האזורית עמק יזרעאל ל- 20 השנים הבאות

איך תראה המועצה האזורית בשנת 2030? בשאלה זו עסקו ביום רביעי האחרון בכנס שיתוף ציבור שנערך במכללת עמק יזרעאל. בכנס הציגה היחידה האסטרטגית של המועצה האזורית, בראשותו של דוד בריל, את פירות עבודת הצוות שנערכה במועצה בחודשים האחרונים. במוקד התכנית: שמירה על החינוך בראש סדר העדיפויות,

תכנית לשנת 2030
ראש המועצה אייל בצר בכנס שיתוף הציבור. צילום: ישראל פרץ

שדרוג מערכת התחבורה הציבורית ושבילי האופניים בעמק, חיבור ישובים על ידי כבישים אזוריים שישפרו נגישות, בחינת מודלים נוספים של בנייה בישובים,  פיתוח התיירות ושמירה על השטחים הפתוחים, חיזוק החקלאות והישובים הכפריים והקהילתיים, קיום אורח חיים מקיים וצמיחה דמוגרפית מתונה.

אייל בצר, ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, פתח את הכנס ואמר כי מבחינה תכנונית, קיימות דילמות רבות שיש להכריע בהן בתחומי התיירות, התחבורה, החקלאות ותחומים נוספים: “איך אנחנו גורמים לחקלאות להגיע לדור הבא? האם נכון להוסיף כביש לאורך מסילת הרכבת שנסללת בעמק? באיזו מידה יש להשקיע בתיירות? אנחנו רוצים להציע תשובות לשאלות האלו ולכנס אותן לתוך תכנית לביצוע”.

הכנס שהתקיים השבוע הוא חלק שני בתהליך שהחל בחודש ספטמבר האחרון, אז התכנסו כ- 150 תושבים ובעלי תפקידים בכדי לנתח את המצב הקיים בישובי המועצה ולהגדיר צרכים ורצונות עתידיים בהתאם לחזון המועצה. אדריכל עמוס ברנדייס, משרד התכנון שריכז את התכנית, הציג  את עיקרי התכנית שגובשה בעקבות תהליך שיתוף הציבור, ניתוח המצב הקיים, בחינת קצב הגידול הטבעי בעמק וצרכי התושבים. בדיקת נתוני הגידול הדמוגרפי בעמק, מעלה כי אחוז הצמיחה השנתי עומד על 4%, פי שניים מהממוצע הארצי שעומד על 1.9%, ואם ימשיך כך, הרי שבשנת 2030 צפוייה אוכלוסיית העמק למנות כ 53,000 תושבים.

 לאחר הצגת עיקרי התכנית והעקרונות המנחים, ניתנה האפשרות לציבור לחוות דעה על התכנית. בין הדעות שהושמעו היו בקשות הציבור לשמירה  על גידול דמוגרפי מתון והרחבת ישובים במנות קטנות, שימור מבנים הסטוריים בעמק והצורך בכבישים אזוריים ושמירה על שטחים פתוחים.

עידו דורי, סגן ראש המועצה אמר: “התהליך מבחינתנו לא צריך להסתיים בחוברת צבעונית ויפה אלא בכך שהמועצה תאמץ את התכנית ומי שעושה זאת היא מליאת המועצה. לאחר האישור הזה יופקו תכניות עבודה מפורטות בתחום דיור בר השגה, חינוך, חקלאות, תיירות, תעסוקה ועוד. מבחינתנו, מי שהגיע לכנס השמיע דברים שאכן יילקחו בחשבון בגיבוש ההמלצות לתכנית. קיבלנו מסר מאוד ברור במה אנחנו צריכים לטפל בשנים הקרובות”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter