באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: טילים על כפר החורש

עמק יזרעאל: טילים על כפר החורש

תרגיל חרום רחב היקף הכולל נפילת טילים, צירים חסומים ושריפות התבצע השבוע במועצה האזורית עמק יזרעאל. בצר: “התרגיל מעיד על עלייה במוכנות שלנו לחירום, בתקווה כמובן, שלא נצטרך” בעוד תרגילי חירום ארציים ורשותיים בוטלו השנה, במועצה האזורית עמק יזרעאל ערכו השבוע תרגיל חירום פתע במסגרתו תורגלה המועצה בתרחיש חירום רחב היקף של פגיעת טילים במספר יישובים, צירים חסומים, שריפות נפגעים, וחילוץ לכודים. ועדת מל”ח הוקפצה השבוע למועצה והחלה לעבוד בשטח בהתאם לתרחיש שהוכן על ידי סגן ראש המועצה עידו דורי, קב”ט המועצה משה אלקנה ויאסר גדבאן, ראש נפת צפון ברשות החירום הלאומית .

רח"ל
תרגיל החירום במועצה. צילום: דוברות עמק יזרעאל

עם ההגעה לבית המועצה, תורגלו מנהלי המכלולים  את תרחישי החירום על פי הנחיות שהתקבלו מרשות החירום הלאומית והועברו לצוות על ידי עידו דורי, סגן ראש המועצה וראש מטה מל”ח. צוות המועצה בראשותו של ראש המועצה, אייל בצר, יצא לשטח וניהל את התרגיל בחפ”ק שהוצב בכפר החורש. במסגרת התרגיל הוקפצה יחידת החילוץ המועצתית, יחידת הכיבוי, קבלני המועצה, בעלי תפקידים חיוניים ועוד מתנדבים וגורמים בישובים שתרגלו חירום במבצע מרשים ורחב היקף שנמשך לאורך כמה שעות.
יאסר גדבאן, ראש נפת צפון ברשות החירום הלאומית ציין לטובה את מוכנות המועצה לחירום ואת ההתייצבות המהירה של עובדי המועצה לתרגיל, את עבודת המכלולים ואת עבודת הצוותים בשטח שעסקו בכיבוי שריפות, חילוץ לכודים, פינוי צירי תנועה, טיפול באוכלוסייה ועוד, בניצוחה של מחלקת הבטחון במועצה: “אנחנו לא רואים התגייסות ופעילות כל כך מרשימה ברשויות אחרות. רמת המוכנות לחירום של עמק יזרעאל מצוינת ויש כאו המון השקעה בתחום”.
התרגיל שהתקיים השבוע התמקד במוכנות גורמי ההנדסה והתשתיות לתרחישי חירום ונרשמה התייצבות מלאה של כלל הגורמים, עבודת חפ”ק מאורגנת ותפקוד מצוין של כל הגורמים בשטח – מתנדבים, קבלנים, כלים כבדים, כבאיות ועוד,  תוך שמירה על סנכרון ושיתוף פעולה מלא לאורך כל שעות הפעילות.
ראש המועצה אזורית עמק יזרעאל, אייל בצר,  אמר בסיכום התרגיל: “כל תרגיל שעורכת המועצה משפר את מוכנותה לחירום. הייתה כאן התייצבות מצוינת ועבודה יפה וזה מעיד על עלייה במוכנות שלנו לחירום, בתקווה כמובן, שלא נצטרך”. בצר הודה לנציגי רשות החירום הלאומית ופיקוד העורף ואמר כי גם בתקופות בהן המדינה ורשויות נוספות מבטלות תרגילי חירום, במועצה האזורית רואים חשיבות רבה בשמירת המוכנות ותרגול הכוחות במטה ובשטח.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter