באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: טייסת 157 מאמצת את ניצולי השואה בעמק

עמק יזרעאל: טייסת 157 מאמצת את ניצולי השואה בעמק

בשבוע שעבר התקיים ארוע פתיחה לפרויקט אימוץ ניצולי השואה מהעמק על ידי טייסת 157 מבסיס רמת דוד. מנכ”לית עמותת ותיקי העמק: “מרגש לראות את הקשר שנרקם בין ניצולי השואה הותיקים שלנו ולבין חיילי ומפקדי הטייסת”. 

טייסת 157
חיילי הטייסת עם ניצולי השואה. צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל

בהמשך ליוזמה של שיתופי פעולה בין חיל האוויר לארגונים המטפלים בניצולי שואה והביקור המוצלח והמרגש ביוני 2013 בבסיס רמת דוד , החליט צוות  הסב יום בעמק יזרעאל ליזום המשך קשר עם הבסיס. טייסת 157 התנדבה לאמץ את ניצולי השואה החיים ברחבי המועצה האזורית עמק יזרעאל. את הפרוייקט מלווים רס”ן ג’ מהבסיס וקרנית כהן, עובדת סוציאלית בסב יום.

אירוע הפתיחה, התקיים בחנוכה: ניצולי השואה תושבי העמק הגיעו לבסיס והתקבלו בחגיגיות על ידי חיילי הטייסת שהתגייסו ללוות את ותיקי העמק לאורך כל האירוע. במהלך האירוח, כובדו הוותיקים בסופגניות והדליקו נרות יחד עם חיילים הבסיס ואריה פינסקר ממושב היוגב. בהמשך, שמעו הנוכחים זיכרונות מחג החנוכה מבית אבא שסיפרה חנה קרן מקיבוץ דברת, ברכות והסבר על פעילות הטייסת מפיו של מפקד הטייסת סא”ל ר’. את הארוע כיבדו בנוכחותם בכירי המועצה האזורית. בסב יום ובטייסת מתכוונים להמשיך ולטפח את הקשר בין הניצולים לחיילים בפעילויות משותפות ופיתוח קשרים בינאישיים.

נוקי בן שושן, מנכ”לית עמותת ותיקי העמק אמרה השבוע: “מרגש לראות את הקשר שנרקם בין ניצולי השואה הותיקים שלנו ולבין חיילי ומפקדי הטייסת, בשיתוף פעולה ממנו יוצאים נשכרים שני הצדדים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter