באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: חממה לימודית בעמק המערבי

עמק יזרעאל: חממה לימודית בעמק המערבי

רשת אורט העולמית תרמה לבית הספר התיכון ‘העמק המערבי חממה לימודית. התשתית נבנתה על ידי המועצה והחממה תשמש את תלמידי בית הספר לניסויי חקר בתחומי הטבע והביולוגיה.

השבוע נחנכה בבית הספר  העמק המערבי חממה לימודית  אשר נתרמה לבית הספר על ידי  World ORT קדימה מדע, כאשר את עבודות התשתית להנחת החממה, ביצעה המועצה האזורית. הטקס נערך במעמד ראש המועצה אייל בצר, סגנית ראש המועצה חנה פרידמן, אבי גנון מנכ”ל World ORT קדימה מדע – והצוות הפדגוגי של הארגון.

קדימה מדע
החממה הטכנולוגית. צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל.

3

החממה הוקמה על ידי חברת “חממית” המתמחה בחממות לימודיות. גודל החממה הוא כ 15 מ”ר והיא מצוידת במערכות מתקדמות וממוחשבות לבקרה על הטמפרטורה עם אפשרות לחימום או קירור, יצירת תנאי ערפל, שליטה על רמת הלחות וכמות ההשקיה. המערכות ניתנות לשליטה מכיתת הלימוד. החממה, שהיא אחת המתקדמות במערכת החינוך העל יסודי בישראל, תשמש את תלמידי מגמת הביולוגיה בבית הספר לעריכת ניסויים לצורך עבודותיהם וכן את תלמידי חטיבת הביניים. החממה והציוד יובאו מגרמניה לצורך הפרויקט.

שלוש קבוצות של תלמידי י”ב בבית הספר כבר העמידו ניסויי חקר והם גם הסבירו לאורחים על עבודתם בנושא. מנהל בית הספר רפי ויסמן אמר ביום חנוכת החממה: “בית הצמיחה ישמש את תלמידי בית הספר לעבודות חקר במגוון נושאים   ויקדם את לימודי הטבע וביולוגיה בבית הספר”.

ראש המועצה האזורית אייל בצר, ברך ואמר: “חקלאות מבוססת על שתופי פעולה – קרקע, מים, אדמה, מחקר ועבודת אדמה וכן על תלמידים טובים ומורים טובים שיערכו פה עבודות מחקר חשובות ומועילות”.

World ORT  קדימה מדע הוא ארגון שמטרתו לקדם ולעודד את החינוך המדעי-טכנולוגי בפריפריה, מתוך מחשבה שהחינוך, ובפרט החינוך המדעי-טכנולוגי, הוא האמצעי המרכזי לצמצום הפערים בין המרכז לפריפריה. הארגון פועל בעיקר בכ- 30 בתי ספר משותפים בגליל ובנגב ומקים מעבדות מדעים חדשניות, מגמות מדעים, כיתות חכמות ויוזם פרויקטים חדשניים במדעים.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter