באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: זה כל כך נעים לראות גן… פתוח!

עמק יזרעאל: זה כל כך נעים לראות גן… פתוח!

לאחר שבשבוע שעבר שבו תלמידי כיתות א’-ג’ ותלמידי י”א-י”ב לבתי הספר, היום שבו למסגרות כ-2,540 ילדי הגנים ומעונות היום, על פי הנחיות משרד הבריאות.
היום (10.5), שבו למסגרות החינוכיות כ– 2,540 ילדי גני משרד החינוך ומרבית מעונות היום ברחבי המועצה, שהם כ-70% מסך הילדים במערכות הגיל הרך בגילאי 3.5 חודשים– 6 שנים.
המועצה עסקה בתקופה האחרונה בהיערכות ובהתארגנות לקראת הפתיחה המחודשת של מערכות הגיל הרך ברחבי העמק.
נאספו כל המידע וההנחיות ממשרדי הממשלה השונים ונלמדו הכללים החדשים, שהתעדכנו בכל העת, גם במהלך הימים האחרונים.
הגנים נפתחו הבוקר, בהתאם למתווה היישובי שנקבע, כשכל ילדה וילד הגיעו לגן עם טופס הצהרת בריאות חתום ופרידות הבוקר התקיימו בסמוך לשער ומחוץ לכותלי הגן או המעון, בליווי ובתמיכת הצוות.
גננות המערכת יצרו קשר עם כל ההורים, טרם פתיחת המסגרות, למתן עדכונים ופירוט הכללים החדשים שנקבעו על ידי משרדי הבריאות והחינוך.
כל הגנים היו מוכנים, נקיים ומסודרים לקליטת כל הילדים המתוקים. ההתרגשות הייתה בשיאהאצל הצוותים החינוכיים, ההורים והילדים והמפגשים המחודשים חיממו והרחיבו את הלב.
מדובר על שגרה חדשה, שגרהבצל קורונהשמחייבת את כולם לנהלי היגיינה, גמישות מחשבתית ויצירתיות.
ברור לנו כי אנו עומדים בפני אתגר ארגוני, אך אין לנו ספק שנצלח זאת יחדיו על הצד הטוב ביותר“, אמר יפתח גיא, מנהל אגף החינוך במועצה, “מנהלות הגיל הרך בישובים ואנחנו באגף החינוך, זמינים עבור התושבים לכל חשש ושאלה“.
ברצוננו להודות למנהלות הגיל הרך המסורות ולצוותים החינוכייםהגננות, הסייעות והמטפלות על האחריות והאכפתיות שאתן מגלות לאורך כל התקופה האחרונה. תודה גם למפקחות משרד החינוך על הליווי והמענה הצמוד“, הוסיפה מורן ורטהיים, ממ מנהלת מחלקת הגיל הרך והגנים.
ראש המועצה, אייל בצר, סיכם: “אנו סומכים על שיתוף הפעולה ההדדי, הסבלנות והאחריות מצד ההורים והצוותים החינוכיים למען בריאות הילדים, הצוות וכולנו. אין לי ספק שנעבור את חבלי הלידה המחודשים בהצלחה רבה ומהלך חשוב זה יסייע לחזרת ההורים לעבודה, דבר שיאפשר את החזרה לשגרה בכל תחומי החיים“.

צילום: דוברות עמק יזרעאל

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter