באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל ומגדל העמק: בתי ספר נקיים מעישון

עמק יזרעאל ומגדל העמק: בתי ספר נקיים מעישון

בתי הספר במגדל העמק ובמועצה האזורית עמק יזרעאל יהפכו משנת הלימודים הבאה לבתי ספר ללא עישון. מנכ”לית משרד החינוך ” הפרויקט נעשה בשיתוף הרשויות המקומיות והקהילה ובתיאום עם ארגוני המורים”

סוף לחדרי המורים אפופי העשן. עיריית מגדל העמק והמועצה האזורית עמק יזרעאל נכנסו לפיילוט ‘בתי ספר נקיים מעישון’ של משרד החינוך. במגדל העמק יכנסו לתכנית שמונה בתי ספר ואילו בעמק יזרעאל ישתתפו בפיילוט שינוהל על ידי נורית ברגיל, הממונה על התחום במחוז, 11 בתי ספר.

מלחמה בעישון
אורט רוגוזין במגדל העמק, נקי מעישון. צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

במשרדי החינוך והבריאות מכנים את הפיילוט מהפכה בריאותית,  בשלב ראשון כפיילוט של בתי ספר נקיים מעישון. הפיילוט הארצי יוחל באופן הדרגתי, בשיתוף עם צוותי בתי הספר, הורים ותלמידים. לצורך הטמעת הפיילוט, ילוו את בתי הספר צוותי הדרכה מטעם משרדי החינוך והבריאות, אשר יעסקו ב”חינוך לבריאות”. כמו-כן, יוצעו למורי בתי הספר שבפיילוט השתתפות בסדנאות לגמילה מעישון, באמצעות קבוצות גמילה, אשר יסובסדו על ידי  קופות החולים המבטחות. לצד אלה, יטמיעו המשרדים בקרב צוותי החינוך, תלמידים והורים הרגלים ועמדות לאורח חיים בריא ופעיל בבית הספר,  בבית ובקהילה, כך שמודל זה יהיה מובנה ובלתי נפרד מתרבות החיים. הפיילוט ילווה על ידי וועדת היגוי בה ישבו נציגים ממשרד החינוך, הבריאות, הרשות המקומית והורים. וועדת ההיגוי תערוך בקרה ופיקוח אחר אופן יישום התוכנית בבתי הספר שבפיילוט.

מנכ”לית משרד החינוך, דלית שטאובר: “המניעה היא הדרך היעילה ביותר להתמודד עם תופעת העישון. נזקו  הבריאותי של העישון מוכח מעל ומעבר לכל ספק. משרד החינוך קבע כיעד ארוך טווח שילוב ערכים ויסודות, המכוונים להגברת מודעות אישית ומערכתית לקידום בריאות ואורח חיים בריא ופעיל כחלק בלתי נפרד מהמטרות ותכניות העבודה בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי. כל אלה נעשים בראיה מערכתית ובשיתוף מלא עם משרד הבריאות, הרשויות המקומיות והקהילה, בתיאום עם ארגוני המורים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter