באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: השביל הזה מתחיל כאן

עמק יזרעאל: השביל הזה מתחיל כאן

מפגש ראשון לועדת ההיגוי של שביל יזרעאל – 180 קילומטרים של שביל טיול שיעבור במוקדים רבים ברחבי עמק יזרעאל ויחשוף אתרי מורשת, טבע, היסטוריה, חקלאות ונוף. 70 המקטעים של השביל יאומצו על ידי הקהילות ביישובי העמק.

יוזמה של מחלקת הנוער במועצה האזורית עמק יזרעאל, קורמת עור וגידים – פריצת שביל יזרעאל. מדובר בשביל טיול באורך של כ- 180 קילומטרים המחולק ל- 70 מקטעים ברחבי העמק. השבילים יפרצו ויסללו על ידי הקהילות, יחברו את יישובי העמק ועליהם ינועו מטיילים, רוכבי אופניים ורוכבי סוסים, כשהמטרה היא לשלב את הקשר בין היישובים, עם חשיפת אתרי מורשת, היסטוריה ותיירות. השבוע התכנסה במועצה האזורית ועדת היגוי המורכבת מנציגי רשות הטבע והגנים הלאומיים, הועדה לסימון שבילים, משרד החקלאות, החברה הממשלתית לתיירות, הנהלת המועצה ומחלקת הנוער. נציגי המשרדים השונים קיבלו סקירה על הפרויקט. את ועדת ההיגוי פתח עידו דורי, סגן ראש המועצה ואמר: “אנחנו מאוד נרגשים מהמפגש הזה. מרעיון שנזרק לחלל האויר לפני כמה חודשים, אנחנו מתכנסים עכשיו לצוות היגוי שמתחיל לעבוד”.

שביל יזרעאל
אודי שניצר, הוגה הרעיון בסיור בשטח. צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל

ראש המועצה האזורית אייל בצר, אמר: “בעמק יזרעאל קיימים הרבה שבילי אופניים, החכמה היא ליצור ראייה כוללת ולחבר את השבילים ואת הקהילות שלנו שנושקות אלו לאלו. השביל נותן אפשרות לחבר אתרי מורשת, אתרים תנ”כיים, טבע, נוף, חקלאות סביבה וחינוך והמטרה היא להפכו לשביל חי, שתהיה עליו פעילות כל הזמן”.

במחלקת הנוער, יוזמי השביל, התרגשו השבוע במיוחד. אודי שניצר, רכז הנוער האזורי במועצה ויוזם הרעיון, אמר השבוע: “אנו רוצים שההולכים והעובדים בשביל יכירו את עמק יזרעאל לעומקו. השביל מיועד קודם כל לתושבי  העמק הוותיקים וחדשים המעוניינים לצאת לחקור את ההיסטוריה, התרבות, החקלאות, הטבע, והרוח היזרעאלית. השביל יזמן לכל אדם שירצה בכך חוויה של התחברות לערכים הפשוטים והבסיסיים: עבודה עצמית- בעבודות פריצה ותחזוק השביל, ציונות – הכרות עם הסיפורים והאנשים לאורכו של השביל, אהבת האדם והמקום והכרות עם חבל הארץ הגיאוגרפי”.

טרם כינוס ועידת ההיגוי, גויס לשביל פרויקטור, מתכנן הערים מתניה מיה, שהחל יחד עם הגורמים במועצה, בתכנון הראשוני של השביל, במסגרתו נערך שיתוף ציבור, סקר תכנוני ראשוני, סקר נופי ופרוגרמה. במועצה הסבירו השבוע כי חלקים מהשביל מבוססים על שבילים קיימים וכי האתגר הוא לחבר את הקיים וליצור רצף בשטח.   נציגי ועדת ההיגוי שהשתתפו בפגישה הביעו תמיכה בפרוייקט ונכונות לקחת בו חלק. במועצה סיכמו את המפגש ואמרו השבוע: “על בסיס השביל היזרעאלי אפשר יהיה לשלב חניוני לילה, מצפורים וטיילות, למען תושבי העמק והקהילות. המטרה היא לסיים את השביל עד סוף שנת 2015 “.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter