באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: הרפת של המדינה

עמק יזרעאל: הרפת של המדינה

התאחדות מגדלי הבקר לחלב העניקה לרפת האחים שמואלי ממושב ציפורי את תואר “הרפת המשפחתית המטופחת 2013” זאת לאחר שגברה בשלב הגמר על רפת פסטינגר ממושב אליעד.

רפת האחרים שמואלי ממושב ציפורי זכתה השבוע בתואר “הרפת המשפחתית המטופחת” אשר הוענק על ידי התאחדות מגדלי הבקר לחלב. התעודה הוענקה בטקס חגיגי שנערך במסגרת הכנס השנתי ה-25 למדעי הבקר, כחלק מתחרות “הרפת המטופחת” שיזמה ההתאחדות.

רפת מטופחת
האחים שמואלי מקבלים את הפרס. צילום: תקשורות יעל שביט

מטרת תחרות “הרפת המטופחת” היתה לעודד את הרפתנים לטפח את התחומים ברפת שתופסים מקום יותר מרכזי בדרישות הגוברות, הן של הצרכנים המודרניים של מוצרי החלב והן של הרפתנים. בין הקריטריונים שנבדקו: טיפוח הרפת וסביבת רפת ירוקה, בטיחות כללית וביולוגית, רווחת בעלי החיים וטיפוח ההון האנושי. על תחומים אלו נבחנו הרפתות וקיבלו ציונים, מטעם חבר שופטים, כאשר הציון המשוקלל של כלל התחומים היווה את ציונה הסופי של הרפת.

לגמר עלו שלוש רפתות מכל קטגוריה שקיבלו את הציונים המשוקללים הגבוהים ביותר: במגזר השיתופי: רפת צבאים, רפת עין השופט ורפת שדמות מחולה. במגזר המשפחתי: רפת פסטינגר ממושב אליעד, רפת האחים שמואלי ממושב ציפורי ורפת שביל החלב מכפר ויתקין. המנצחת בכל מגזר נבחרה על פי ניקוד משוקלל שהתחלק ל- 60% על פי תוצאות השיפוט שהעניקו שופטי התחרות ו- 40% הנותרים בניקוד העניקו רפתנים מכל הארץ שהצביעו במהלך הכנס, בו גם נערכה תערוכת צילומים מהרפתות שעלו לגמר.

כאמור, בתואר “הרפת המטופחת לשנת 2013” במגזר המשפחתי זכתה רפת האחים שמואלי ממושב ציפורי, אשר בעזרת הצבעתם של הרפתנים בכנס הצליחה לגבור על רפת משפחת פסטינגר מאליעד שקיבלה את הציון הגבוה ביותר מצוות השיפוט. רפת האחים שמואלי זכתה לציון משוקלל בשלב השיפוט המוקדם של 91.0 מצוות השיפוט בתחרות, במקום הראשון בתחום ההון האנושי ובמקום השני בתחום רווחת בעלי החיים.

הכנס השנתי למדעי הבקר והחלב מהווה את שיאה של הפעילות המקצועית המפוארת של ענף החלב וענף הרפת הישראלי ביזמת שה”מ (שירות ההדרכה והמקצוע במשרד החקלאות), מועצת החלב והתאחדות מגדלי הבקר לחלב בישראל. את הכנס בו השתתפו 3,000 איש, פתח שר החקלאות ופיתוח הכפר יאיר שמיר והשתתפו בו יו”ר התאחדות חקלאי ישראל מר אבשלום (אבו) וילן, מר חנן בזק מנהל שה”מ, יעקב בכר מנכ”ל התאחדות מגדלי הבקר לחלב, שייקה דרורי מנכ”ל מועצת החלב, מנכ”לי המחלבות הגדולות תנובה, שטראוס וטרה, רפתנים מכל רחבי הארץ, יצרני חלב, אנשי תעשיית החלב, מדריכים, חוקרים, רופאים ווטרינרים.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter