באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: הרפתנים עומדים בפני קריסה

עמק יזרעאל: הרפתנים עומדים בפני קריסה

כנס רפתני מרכז חקלאי העמק: המגדלים מזהירים מפני קריסת הענף והפסדי ענק למגדלים. ראש המועצה האזורית ויו”ר מרכז חקלאי העמק, אייל בצר ביקש לגבש נייר עמדה בנושא על מנת שיוכל לפעול מול מקבלי ההחלטות בהתאם”

לכנס רפתני מרכז חקלאי העמק שנערך השבוע במועצה האזורית עמק יזרעאל הגיעו למעלה מ-80 רפתנים ומגדלי עגלים לבשר מהעמק ומהאזור. במסגרת הכנס שמעו הנוכחים  סקירה מפי רחל בורושק- כלכלנית התאחדות חקלאי ישראל אשר שרטטה תמונת מצב של מחיר המטרה לחקלאי ומגמות להמשך.

רפת
החקלאים מזהירים מפני קרית הענף

במרכז הכנס, הועלה נושא הפסדי ענק למגדלי הבקר והצאן לבשר עקב הכפלת יבוא העגלים מחו”ל מ-80,000 ל-160,000 ראש בשנה, במחירי היצף, דבר שגורם להתמוטטות כלכלית למגדלי הבקר והצאן, ומחשש לחיסולו המוחלט של הענף, כל זאת מבלי להוזיל באגורה אחת את מחירי הבשר לצרכן.

במהלך הכנס ציינו המגדלים כי הם מבקשים להיפגש בדחיפות עם מקבלי ההחלטות על מנת להציל את הענף החשוב שמספק מזון טרי במחיר סביר לכלל אזרחי המדינה. אייל בצר, ראש המועצה האזורית ויו”ר מרכז חקלאי העמק, ביקש לגבש נייר עמדה בנושא על מנת שיוכל לפעול מול מקבלי ההחלטות בהתאם.

כזכור דרשה המדינה להוריד את מחיר המטרה של החלב למרות הסכם רב שנתי אליו הגיעה עם הרפתנים וזאת במסגרת המאמצים להוזלת יוקר המחיה שבאו בעקבות המחאה. מחיר המטרה אמנם ירד אך המחיר לצרכן נותר כשהיה וזאת מכיוון שעיקר הרווח הולך למחלבות ולרשתות השיווק.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter