באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: הוקמו חמישה מרכזי מיחזור חדשים ביישובי המועצה

עמק יזרעאל: הוקמו חמישה מרכזי מיחזור חדשים ביישובי המועצה

המועצה האזורית עמק יזרעאל הקימה חמישה מרכזי מחזור חדשים כשבתכנון הקמת שלושה מרכזים נוספים. מנהל אגף איכות הסביבה במועצה: “המטרה היא למחזר 90% מהאשפה ומרבית התושבים נרתמים למהלך”

כחלק מתהליך עידוד מיחזור האשפה בעמק יזרעאל, נבנו בחודשים האחרונים חמישה מרכזי מיחזור ברחבי המועצה האזורית עמק יזרעאל. המרכזים החדשים נבנו ביוזמת אגף איכות הסביבה ובשיתוף פעולה עם הנהלות היישובים, במטרה להפחית את כמויות הטמנת הפסולת אשר לה עלויות יקרות ולהרחיב את כמויות והשימוש החוזר בחומרים. היישובים בהם נבנו מרכזי מיחזור חדשים הם: שמשית, הרדוף, מרחביה, בית לחם הגלילית, וכפר ברוך. ביישובים היוגב, חנתון, וציפורי מושלם הליך התכנון וגם שם תצא המועצה לביצוע בהקדם .

מחזור פסולת. צילום: דוברות עמק יזרעאל.
מרכז מחזור בשמשית. צילום: דוברות עמק יזרעאל.

אסי אליה, מנהל אגף איכות הסביבה במועצה אמר השבוע: “המטרה היא להגביר את מגמת המיחזור בקרב תושבי המועצה, לשדרג ולהרחיב את המרכזים הקיימים ביישובים נוספים ולאפשר לתושבים פתרונות לשימוש חוזר של  90% מנפח פח האשפה שלהם, כך שנוכל להטמין רק 10% מהאשפה”. באגף איכות הסביבה הוסיפו וציינו כי מרכזי המיחזור תוכננו ונבנו במטרה לאפשר הנגשה מלאה, יעילה וקלה עבור התושבים. איסוף וריקון הפחים נעשה מדי שבוע או שבועיים, על פי הצרכים היישוביים. הקמת המרכזים החדשים מתבצעת במקביל להטמעת השימוש  פח הכתום , אליו ניתן להשליך את כל האריזות. המקור הכספי להקמת המרכזים הינו מההחזרים המגיעים מתאגידי המיחזור  והחיסכון מהפחתת ההטמנה. כל 1 טון אשפה שהועברה למיחזור אם באמצעות מרכז המיחזור ואם בפח הכתום חוסך 715 ₪ למועצה ולתושביה. בשנה האחרונה  נצברו עקב חסכון זה כ- 500 אלף שקלים אשר משמשים למגוון רחב של פעילויות במוסדות החינוך, ביישובים ולבניית מרכזי המיחזור החדשים.

אסי אליה, הוסיף ואמר השבוע: “מרבית תושבי היישובים תושבי היישובים נרתמים למהלך האקולוגי והכלכלי הנ”ל, אנו עדים  לעלייה מרשימה בהיקף מיחזור הפסולת בעמק וכפי שהבטחנו כל הכסף שנחסך יושקע ברווחת התושבים בפעילויות ובתשתיות”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter