באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: בנות העשרה במועצה נהנו ב’יום הנערה’

עמק יזרעאל: בנות העשרה במועצה נהנו ב’יום הנערה’

עשרות נערות השתתפו בערב מיוחד שיזמה המועצה בחופשת החנוכה. הערב נוצר בשיתוף פעולה בין מחלקת הנוער, מחלקת רווחה, תכנית “עיר ללא אלימות” והרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול במועצה האזורית עמק יזרעאל.

ביום ראשון, של חופשת החנוכה, התכנסו בקיבוץ הסוללים 115 נערות, בכיתות ז’-ט’, מכל יישובי עמק יזרעאל לערב מהנה ומרגש, הראשון מסוגו בעמק. הערב נועד ליצור מפגש חברתי ולהעלות תכנים ערכיים, חווייתיים ומניעתיים, המעסיקים את הנערות בעמק.

יום הנערה בקיבוץ הסוללים
בנות העמק ב’יום הנערה’. צילום: ישראל פרץ

 גלית צור יוסף, עובדת סוציאלית ונתלי ליברמן רכזת הדרכה במחלקת הנוער שארגנו יחד את הערב סיפרו: “הערב נפתח בדוכנים מגוונים שכללו אוכל ושתייה, לקים, איפור, רפלקסולוגיה, פתיחה בקלפי טארוט ויצירה. הנערות למדו כיצד להתאפר באופן טבעי ואף הצטלמו בזוגות ובחבורות על גבי מגנטים, שלקחו עמן הביתה. בנות רבות השתתפו בסדנה “הקסם שבבגד” שהעבירה סיגל זרביב, מקיבוץ גניגר. בנוסף, התקיימו סדנאות בנושאים מגוונים כגון : תזונה נכונה, מערכות יחסים, גיל ההתבגרות-שינויים בגוף, גלישה בטוחה באינטרנט וגרפולוגיה.”

 יערה רן מכיתה ז’ הגיעה עם חברה מהיישוב שלה ונהנתה מאוד מהאירוע, היא הכינה תיק ואופרה ע”י שלומית המד”בית. יערה בחרה להשתתף בסדנת התזונה הנכונה: “דיברנו על אוכל בריא, שזה לא חשוב כמה אתה אוכל, כי צריך לאכול דברים בריאים ומכל אבות המזון. המרצה גם אמרה שלעשות דיאטות או ספורט מוגזם זה לא טוב”.

 במועצה אמרו כי הוחלט לקיים את היום כדי ליצור מפגש לכל נערות העמק, כתשובה לטורניר הקט-רגל של הבנים, ולאור הצלחת הערב הוא יהפוך למסורת.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter