באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: בטחון אישי בגיל השלישי

עמק יזרעאל: בטחון אישי בגיל השלישי

תכנית חדשנית לבני הגיל השלישי הופעלה לאחרונה באלוני אבא. מנהלת מחלקת הרווחה במועצה אמרה השבוע: “אנחנו מקווים שיישובים נוספים “ירימו את הכפפה” ויאמצו את התכנית.

תכנית חדשה, העוסקת בסוגיות הקשורות לבטחון אישי בגיל השלישי החלה לפעול במועדוני הוותיקים ביישובי העמק. במסגרת התכנית מועברת סדרה של 4 הרצאות , אחת לשבוע במטרה להעלות את המודעות לתופעות של פגיעה בקשישים ולתת לוותיקים כלים להתמודדות עם מצבי סיכון ולמניעתם. מטרת התכנית הינה להגביר את תחושת הבטחון בקרב אוכלוסיית הגמלאים והקשישים בעמק ולהדק את הקשר בינם לבין הגורמים הטיפוליים בקהילה.

גמלאים
סדנא באלוני אבא. צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל

הפעלת התכנית מתאפשרת הודות לשיתוף פעולה פורה של היחידה לטיפול ומניעת התעללות בזקנים במחלקת הרווחה והשירותים החברתיים בעמק יחד עם עמותת ותיקי עמק יזרעאל, הביטוח הלאומי והשיטור הקהילתי. במסגרת התכנית מקבלים הוותיקים מידע לגבי התמודדות עם עבריינות אלימה נגד זקנים, מידע על זכויות בביטוח הלאומי וכלים להתמודדות עם מצבי סיכון במשפחה הרב דורית וכן מידע על צוואות ירושות ויפויי כח.

התכנית הופעלה בהצלחה לראשונה במועדון הוותיקים באלוני אבא וצפויה לפעול גם ביתר יישובי העמק על פי צורך ובקשת היישובים. במהלך המפגשים באלוני אבא הוותיקים נפגשו עם עובדות סוציאליות ממחלקת הרווחה בעמק יזרעאל – מרגלית רואי ויסכה שחר, עם רועי כהן השוטר הקהילתי ורפאלה גינגר מנהלת שירות ייעוץ לקשישי בביטוח הלאומי בעפולה.

אתי גפן, מנהלת מחלקת הרווחה במועצה אמרה השבוע: “אנחנו מקווים שיישובים נוספים “ירימו את הכפפה” ויאמצו את התכנית. עד כה קיבלנו משובים טובים מאוד מהמשתתפים ונמשיך לפעול בתחום לרווחת וותיקי העמק”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter