באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

על מסלול המראה

על מסלול המראה

היא הייתה מפיקת פרסומות וסרטים בעיר הגדולה.היא שינתה כיוון והפכה להיות דולה, והיום היא שוב פעם טועמת מהקצב האינטנסיבי של עולם ההפקות. טלי עמנואל מארגנת לכם את אירוע האופנה הגדול ביותר שהיה אי פעם באזור, 30 מעצבות ומעצבים שיגיעו לפרדס חנה- כרכור כדי לעשות לכם טוב בעיניים

צילום-גל-לשנו
צילום-גל-לשנו

לטלי עמנואל יש חלום, להביא את תל אביב לפרדס חנה, ולהלביש אותה בגדי איכות. לאחר שנים ארוכות שבהם המראה לא שיחק אצלה תפקיד באופן מיוחד, ובאופן כללי היא נהגה להסתיר את עצמה בשכבות של בגדים בגלל שהייתה קצת מלאה יותר וקצת שמנה יותר עם ביקורת עצמית גבוהה, היא מפיקה בפרדס חנה- כרכור את אחד מאירועי האופנה הגדולים ביותר שהיו כאן מעולם- ”פריטי גוד  אירוע אופנה ואקססוריז 2015”.

30 מעצבות ומעצבים מכאן ומתל אביב, עומדים להגיע עם המלתחות האופנתיות שלהם הכוללות- בגדים, נעלים, אקססוריז, תכשיטים, מידות גדולות, בגדי ים, ולעזור לנו להסתכל על עצמנו באופן קצת יותר יפה וחיובי.

 עיצוב להעצמת האישה

”המקום של איך אני נראית, והבגדים שאני לובשת נתפסים כמקום הכי שטחי”, אומרת עמנואל, “אבל בעצם הלבוש משנה את כל התפיסה הפנימית שלנו, מה אנחנו משדרים, ואת האופן שבו מסתכלים עלינו וקולטים אותנו, ויש לו תפקיד חשוב ביצירה של ביטחון עצמי. קניית בגדים עבור נשים”, היא מוסיפה, “יכולה להיות מתסכלת במיוחד, והיא מביאה איתה עומקים רגשיים ודימוי גוף קשה, לא משנה איך תראי, תמיד תיראי את המקומות הפחות טובים שלך מול המראה, כמעט אצל כל הנשים”.

ההיכרות שלה עם עולם האופנה, באה כתהליך בחיפושיה אחר האישה שהיא. היא גרה בכרכור ופגשה כאן מעצבות אופנה מקומיות, כאביטל שוץ, הגר קדמי, אדווה ברונר, איילת לבן – שיהפכו להיות גם חברות טובות ומטפלות בתרפיית הבגד. המפגש איתן חידד את ההבנה שלה בנוגע לתפקידן של המעצבות והמעצבים בחברה האנושית, ”שהוא מקצוע שנושא בתוכו הרבה מאוד לב ועומק”, היא מעידה. “המעצבות מעצימות את האישה ורגע הקנייה הוא מקום שבו היא לומדת להסתכל על הצדדים היפים בגוף שלה ולומדת להדגיש אותם, רק צריך לשנות את זווית הראיה ולהסתכל אל המראה קצת אחרת. וכשמשהי מצליחה להסתכל על עצמה חיצונית קצת יותר יפה, זה משפיע גם על הדימוי הפנימי שלה”.

עמנואל, אם לשניים, גרושה, היא מפיקת אירועים רבת פעלים. היא אחראית בפועל בין היתר על הפקתו של אייל כגן- הלילה הלבן, שמתקיים מדי שנה בפרדס חנה- כרכור, ועל אירוע שמונה אמנים, שמונה בתים, בנר שמיני של חנוכה בשיתוף עם מיכל ליבדינסקי וילי פרי. היא מארגנת גם מסיבות טראנס ואייטיז שמתחילות בשעה תשע בערב ונגמרות בשעה 3 בבוקר, מספיק זמן להתאושש כדי להעיר את הילדים בבוקר לבית הספר ולגן.

”זו  כבר לא הקרחנה של גיל ה-20 בנסיעות הארוכות לאיזה מקום מבודד במדבר כדי לתפוס ראש” היא מסבירה בחיוך. “המסיבות מתקיימות במתחם התחנה הישנה בזכרון יעקב, או באזור התעשייה בבנימינה, ומביאות אליהן אנשים שבאים לבושים יפה ומכל רחבי הארץ. זאת אווירה אחרת”.

קבלו את “דולת הפקות”

 

צילום-יעל-ונעמי-צלמות
צילום-יעל-ונעמי-צלמות

האירוע הגדול עומד להתרחש בסוף השבוע הבא ה-16-17/7 ויתקיים ב-WHITE  שבפרדס חנה, שבעברו היה בית קצינים בריטי ושמר על על המראה המהודר והאלגנטי שלו לאורך השנים. היא קוראת לו בשם “פריטי גוד”, אולי שתי המילים שמייצגות באופן בולט את כוונתה לגבי נשים, גברים ובגדים ואיך צריך להיות החיבור ביניהם.

חוץ מבגדים ואופנה, זו תהיה מסיבת קוקטייל עם אוכל, מוסיקה טובה ותצוגות אופנה. עתידים להגיע אליה מעל 2000 אישה ואיש.

“הבאנו מעצבים מובילים בתחום, שהייצור שלהם הוא כחול לבן, ורמת התפירה והמוצר ברמה גבוהה, והם ייחודיים בתחומם עם הרבה סטייל ושיק”, אומרת עמנואל.

עד לפני כמה שנים היא בכלל הייתה דולה בתפקיד מלא. ”אבל את האמת”, היא אומרת, “תמיד הייתי מפיקה, רק שלא קראתי לזה כך. בגיל חמש הייתי מארגנת את הילדים והיינו יוצאים למופעי תיאטרון ברחוב, ובתנועת הנוער הייתי אחראית על המסיבות והטיולים, ובצבא הייתי מש”קית חינוך. תמיד הייתי במקום של ליזום וליצור”.

אחרי הצבא היא קיבלה את התפקיד הנחשק של נערת המים על סט אופרת הסבון הראשונה של ישראל ”כסף קטלני”, בכיכובם של סנדי בר ונתי רביץ, ובהפקה הבאה כבר הייתה לעוזרת מפיק ומשם עברה להפקת סרטים ופרסומות.

אחרי הפרסומת הראשונה שלה היא נשבעה שהיא לא תעשה את זה יותר, אבל אחרי שהיא קיבלה את הצ’ק הראשון ולמשך השמונה שנים הבאות, היא עבדה בעיקר שם, בתוך תעשיית הפרסומות המטורפת וחסרת הרסן של שנות ה-90 שכללה תקציבי ענק והתלהבות גדולה.

ואז היא השתנתה, בנה הראשון, טוהר, נולד. השנתיים וחצי הבאות בחייה כללו אמהות צמודה. ”לא עזבתי אותו לרגע”, היא משחזרת, ” זה אופייני לבני מזל תאומים”. לדבריה, זה מה שהופך אותה טוטאלית בכל דבר שהיא עושה. לבנה היא נקשרה בעבותות של אהבה, והחוויה האימהית שלה, והלידה החיובית שעברה גרמו לה לרצות ולחלוק את הידע שצברה עם נשים אחרות- הנקה, גידול ילדים, שינה וכל הדברים שמטרידים אמהות צעירות. אצלה זה בא לה מהטבע. כשהגיע בנה השני, שלום, בלידה ביתית, היא התחילה בלימודי קורס דולות כשהיה בן חודשיים. היא ליוותה נשים ולידות רבות, והאיכויות הנדרשות כמו הכלה, סבלנות, הכרה בקצב אחר שאין להאיץ בו, תרמו לה מאוד בגלגולה החדש-ישן כמפיקת אירועים. הגלגול הזה בא לה לאחר גירושיה לפני כחמש שנים.

היום היא רואה את המשותף בין היותה דולה ומפיקה. ”יש איזה שהוא ויז’ן שמבקש להתקיים ואני אמורה לעזור לדבר הזה לצאת, להתגשם. כמו בהפקה הנוכחית – הפריטי גוד, כל העבודה מול המעצבות מחייבת אותי להיות קשובה וסבלנית לצרכים ולרצונות שלהן, הן צריכות לסמוך עליי”. היום היא מכנה את עצמה ”דולת הפקות”.

עמנואל עולה על המסלול

במהלך הזמן הזה היא מצאה את מקומה החדש כאישה ולא רק כאמא. זה בא לאחר השנים הראשונות והעמוסות בגידול הילדים, שבהן לא באמת מעניין אותך איך את נראית, ואת עסוקה בכל כך הרבה דברים אחרים ואין לך באמת זמן להסתכל במראה.

ההיכרות עם המעצבות המקומיות עזרו לה למצוא את הנשיות המחודשת שלה. היא השילה מעליה 20 ק”ג, הפסיקה ללבוש שקים כהגדרתה, ומצאה בגדים מחמיאים יותר שמדגישים את האיכויות שלה. עם הזמן התגבש בה הרעיון להפקת אופנה בסדר גודל גדול שיתקיים בפרדס חנה-כרכור, אירוע האופנה פריטי גוד-  ”בהתחלה חשבנו על הפקת אופנה מקומית, אבל בסוף הרעיון להביא לפרדס חנה מעצבות ומעצבים מתל אביב עזר לנו לממש את הראיה שלנו לגבי העיצוב המקומי שהוא ברמה מעולה, והוא ניצב ברמה אחת עם הבוטיקים הנמצאים בתל אביב. זה הזמן לחדש גם למי שגר כאן ומכיר את האופנה המקומית, לאתגר את המחשבה ואת ארון הבגדים המקומי שלנו ולראות את המקומות היפים שלנו”.

 

פריטי גוד אירוע אופנה ואקססוריז 16-17.7 ימים חמישי ושישי. חמישי 16:00-23:00 שישי 09:00-17:00 דמי כניסה 10 שקלים. ביום חמישי תתקיים תצוגת אופנה בשעה 20:30 בערב וביום שישי בשעה 12:30. טווח מחירים  150-600 שקלים.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter