באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עלייה של 700%  בדו”חות לנהגים בכביש 85

עלייה של 700%  בדו”חות לנהגים בכביש 85
ניידת משטרה בכביש 85 השבוע . צילום זה מה יש

מתחילת השנה ועד היום נרשמו 1,614 דו”חות לנהגים בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, כך על פי נתוני משטרת התנועה.

כל מי שנוסע לאורך שמונת הקילומטרים של כביש  85 בין צומת קדרים לצומת עמיעד יכול להבחין בניידת משטרה שנמצאת שם כמעט באופן קבוע לאורך כל היום. הנוכחות הזו היא חלק ממדיניות  חדשה של תת- ניצב דורון ידיד, ראש אגף התנועה במשטרת ישראל .
המשטרה מגדירה את רוב העבירות המבוצעות בכביש 85 כעבירות של “בריונות כביש”  אשר יכולות להיות נהיגה בזמן פסילת רישיון, עקיפת תור לפנייה ימינה או שמאלה, עקיפה  בקו לבן,  אי חגירת חגורת בטיחות היא עבירה, נהיגה במהירות מופרזת גם היא מוגדרת כבריונות כביש.

יחד עם זאת, מעדויות של נהגים הנוסעים באופן קבוע בקטע הכביש הזה עולה שברוב המקרים האכיפה נעשית בעיקר על עבירות מהירות ולא כפי שמשטרת ישראל מנסה לטעון על עבירות אחרות. דבר זה מקבל חיזוק אם נתבסס על  נתונים שמפרסמת משטרת ישראל לשנת 2015 נגלה שעבירת המהירות היא העבירה שנרשמו בגינה הכי הרבה דו”חות , 145 אלף בשנה.
תושבי הצפון עדים יום יום למהפכת התשתיות בתחבורה שמקדם משרד התחבורה בשנים האחרונות באזור הצפון. מיליארדי שקלים הושקעו בכבישים, מחלפים, גשרים ומסילות ברזל.  הכבישים היום בטוחים  ומהירים יותר ומקצרים את זמני הנסיעה באופן משמעותי. כביש 85 הפך לפני שנה מכביש דו מסלולי שנחשב לאחד מכבישי הדמים של הצפון לכביש דו-מסלולי דו-נתיבי עם מחלפים וגשרים שהושקעו בו כ- 300 מיליון ₪ . למרות שהכביש תוכנן למהירות של 100 קמ”ש קבע משרד התחבורה שמהירות הנסיעה בו תהיה רק 90 קמ”ש. בחברת נתיבי ישראל אישרו  שהכביש תוכנן למהירות של 100 קמ”ש, אבל משרד התחבורה הוא זה שקובע את מהירות הנסיעה המותרת. אז פנינו למשרד התחבורה בשאלה מדוע לא הועלתה מהירות הנסיעה ל-100 קמ”ש? תשובה לשאלה הזו לא קיבלנו. שאלה נוספת שביקשנו ממשרד התחבורה היא  האם יש אילוצים בטיחותיים שבגללם לא מעלים את  מהירות הנסיעה המותרת ל-100 קמ”ש ? גם לשאלה זו לא קיבלנו שום תשובה.

אז נכון שתשתיות התחבורה באזור הצפון השתפרו משמעותית, אבל הגורם האנושי נראה שנשאר באותו המקום ולא רוצה להתקדם. משטרת ישראל תמשיך לתת דו”חות לנהגים כי זה מה שהיא רגילה לעשות. בכל מקרה, סעו בזהירות – מהסיבה הפשוטה כי זה שומר על החיים של כולנו.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter