באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עיר רוקדת

עיר רוקדת

פסטיבל המחולות הבינלאומי מגיע ליקנעם ביום חמישי 29.6

יקנעם פותחת את הקיץ בגדול, וביום חמישי 29.6 יפתח ביישוב פסטיבל המחולות הבינלאומי ה – 32.

במסגרת הפסטיבל יופיעו על הבמה באמפיתיאטרון היישובי להקות מחול בינלאומיות משורה של מדינות, וביניהן להקות מסין, רוסיה, תאילנד, בולגריה, קוסטה ריקה, גיאורגיה, סלובקיה, ופרגוואי.

להקות המחול שנחשבות לטובות ביותר יגיעו עם עשרות רקדנים ורקדניות, ואלו יופיעו בתלבושות ססגוניות, ותושבי העיר יוכלו ליהנות ממופעים מרהיבים. בנוסף לכך וכחלק מהיותה של יקנעם עיר תרבות מובילה, ירקדו רקדניות ורקדני הלהקות בריקודי רחוב בשלושה מוקדים בעיר: לאורך רחוב יסמין בשכונה הוותיקה, לאורך רחוב האלונים, ובשכונת הגגות הירוקים. ריקודי הרחוב יחלו בשעה 18:00, וכולם יצעדו יחדיו לעבר האמפיתיאטרון למופעים המרכזיים.

האירוע באמפי ייפתח על ידי להקת מחול צועני של המתנ”ס, והוא יכלול גם מופע זיקוקי דינור מרהיב. הכניסה לכל האירועים הינה בחינם וללא כל עלות. ייחודו של הפסטיבל הוא בהיותו פסטיבל נודד, ולאחר ערב הפתיחה ביקנעם, ימשיך הפסטיבל ליישובים אחרים.

הפסטיבל הבינלאומי לפולקלור ה – 32 מתקיים ברציפות בישראל מאז 1985 על ידי מעט”ף – המרכז הישראלי לחילופי תרבות עממית ופולקלור. בכל פסטיבל מגיעות לישראל 6-8 להקות מחול פולקלור אתני מהמוכרות והמובילות בעולם לחגיגה של מחול, צליל וצבע. הפסטיבל זוכה לאהדה והכרה רבה בעולם, ולהקות רבות מרחבי העולם מבקשות לקחת בו חלק פעיל.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“יקנעם פותחת את הקיץ במופע ריקודים מרהיב עם מיטב הלהקות מהעולם. פסטיבל המחולות הוא חגיגת מחול וריקודים ראשונה במעלה, והתושבים ייהנו כאן בבית ממיטב הרקדנים והרקדניות שיפתחו את הערב במופעי רחוב וירקדו כל הדרך לאמפי, שם ימשיכו לרקוד גם על הבמה המרכזית. אני מזמין את כל תושבי העיר, וגם את שכנינו ממגידו לבוא וליהנות מערב ריקודים חווייתי ובלתי נשכח”.

  • עיר רוקדת
  • עיר רוקדת

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter