באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עין השופט: יזמים פתחו תוכנת בחירות אשר נוסתה בהצלחה במקיף מגידו

עין השופט: יזמים פתחו תוכנת בחירות אשר נוסתה בהצלחה במקיף מגידו

שמונה חברי קיבוץ עין השופט פיתחו תוכנה המאפשרת לערוך בחירות דרך כל אמצעי ממוחשב.הבחירות למועצת תלמידים במקיף האזורי מגידו ולמנהיגות הירוקה, נערכו באמצעות התוכנה.

ממציאי התוכנה הם  שמונה חברי קיבוץ עין השופט, שהמציאו ופיתחו תוכנה חדשה, המאפשרת לבחור בכל אמצעי ממוחשב – מחשבים, טאבלטים, פלאפונים וכו’. בין הוגי הרעיון עינב בריל ז”ל  והעומד בראש חברת eantgo , המנכ”ל נעם עברון. דרורית אברהם, הרכזת החברתית של תיכון מגידו : “התלמידים עסקו במשך שבועיים בנושאים כמו דמוקרטיה, מנהיגות, מעורבות חברתית ותכונות הנדרשות לנבחרים להנהגה.

התלמידים בחרו באמצעות התוכנה
אמיר זלצר, ממפתחי התוכנה. צילום: דוברות המועצה האזורית מגידו

כל כיתה בחרה את מנהיגי השכבה, וביום הבחירות בחרו את ההנהגה השכבתית על בסיס היכרות מוקדמת כמובן. כל התהליך התבצע בתקופת הבחירות לנשיאות בארה”ב, מה שהישרה אוירה מיוחדת והזדהות עם הנושא.
“השיטה מקלה על כולם”, אומרת תלמידת כיתה  ט’, עדן נל, “קודם כל זה חוסך בנייר, ובלכלוך, שתמיד יש אחרי בחירות, מרוב פתקים, מלבד זה הכל  יותר  פשוט, התלמידים שמגישים מועמדות לא נמצאים בלחץ –  למי שמארגן את הבחירות זה  מקל על התהליך”.
לאורך כל יום הבחירות סיפקה התוכנה למארגנים את המידע הנחוץ של אחוזי הצבעה. בסיום ההצבעה, התקבלו תוצאות אמת, שהוצגו לתלמידים ולצוות ניהול בית הספר באופן מיידי.
אחד ממפתחי התוכנה, אמיר זלצר “אנחנו מתקדמים עם צורת ההצבעה הממוחשבת בכל מיני מסגרות ולא רק בתי ספר. ביוני ייערכו באוניברסיטאות בחירות לאגודות הסטודנטים באמצעות התוכנה. יש התעוררות בקרב בני הדור הזה למשהו שהם מחוברים אליו. השיטה יוצרת התלהבות” .

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter