באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עונת הצעדות הארצית נפתחת עם צעדת יקנעם

עונת הצעדות הארצית נפתחת עם צעדת יקנעם

צעדת ירוק בטבע – גבעות יקנעם המסורתית תתקיים השנה בפעם ה-20 כשהחל מהשנה היא גם צעדה בינלאומית. הצעדה תתקיים ב-17.03.2012 והיא תהיה בסימן איכות הסביבה ובטיחות בדרכים. לאורך מסלולי הצעדה יוצבו דוכנים ויערכו פעילויות רבות ומגוונות לכל המשפחה. המופע המרכזי של הצעדה: גרי המבוגרי וקופיקו.

צעדת ירוק בטבע – גבעות יקנעם המסורתית תהיה החל מהשנה גם צעדה בינלאומית. הצעדה צפויה למשוך אליה צועדות וצועדים רבים מחו”ל, כאשר משלחת מרוסיה כבר הבטיחה את השתתפותה בצעדה והיא תצטרף אל משלחות רבות מכל רחבי הארץ שייטלו חלק בצעדה כמדי שנה.

גם השנה הצעדה תכלול שני מסלולים שונים שיהיו בדרגות קושי שונות: מסלול קצר שאורכו6 ק”מ, ומסלול ארוך שאורכו11 ק”מ. שני המסלולים הם מעגליים ונקודת ההתחלה שלהם, היא גם נקודת הסיום. בעקבות גשמי הברכה שירדו בשנה האחרונה, מובטחים לצועדות ולצועדים מסלולים מרהיבים, בשיא פריחתם ועשירים במרבדים של צבעים וריחות נפלאים.

לאורכו של כל מסלול הצעדה ייהנו הצועדות והצועדים ממגוון רחב של אטרקציות ופעילויות. אגפי עיריית יקנעם יפעילו מתחמי פעילות רבים לאורך מסלול הצעדה. גם מערכת החינוך תשתתף בצעדה ותקיים פעילויות לאורכה, וגם גני הילדים יכינו פעילויות.

הצעדה שתתקיים ב-17.03.2012 תהיה בסימן איכות הסביבה ובטיחות בדרכים. במסגרתה תיחשף התכנית החדשה “ירוקנעם” – תכנית לימודים תלת שנתית אשר מסמיכה את מוסדות החינוך ברחבי העיר למוסדות ירוקים.

היחידה הסביבתית של יקנעם תפעיל מתחם עם פעילות ענפה. היחידה תקים במתחם דוכן שידמה עמדת מחזור עתידית לכל החומרים. כמו כן, היחידה הסביבתית של יקנעם תביא למתחם משאית, כחלק מפעילות הפרדה לשני זרמים, תפעיל תיאטרון בובות לילדים ועוד. בשטח המתחם יסתובבו אנשי היחידה לאיכות הסביבה וייתנו מידע לכל מי שיחפוץ.

גם הנוער ייהנה ממתחם מיוחד, צעיר ותוסס. במתחם ימצאו בני הנוער מסלולי מכשולים ואטרקציות אתגריות רבות. תנועות הנוער השונות שפועלות ביקנעם יערכו פעילויות במסגרת המתחם. תנועת “הצופים” תקיים את פעילויותיה ביער הקופים. במתחם הנוער יערכו גם פעילויות לילדים על ידי המד”צים ובני הנוער, ועל הבמה יתקיימו הופעות של מחלקות הנוער השונות. במקום תהיה גם פינת מנוחה להורים.

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי, הזמין את הצועדות והצועדים להשתתף בצעדה ואמר: “שמה של הצעדה הולך לפניה בכל הארץ. הצעדה היא חווית טבע וספורט לכל המשפחה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter