באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עוד קורבן בכביש המסוכן

עוד קורבן בכביש המסוכן

במועצה האזורית מגידו דורשים לקדם את סלילת התוואי החדש של כביש 66 אשר הפך בשנים האחרונות לכביש שכל תושבי העמק מנסים להמנע מלנסוע בו בשל התאונות הרבות ועומסי התנועה הכבדים.

חדשות YCOM: ראש המועצה האזורית מגידו, איציק חולבסקי פנה אל סמנכלי”ת אגף תשתיות ותיאום של משרד התחבורה, קרן טרנר, בדרישה לקדם את סלילתו מחדש של כביש 66 (צומת התשבי – צומת מגידו) על פי תכניות שכבר אושרו על ידי מוסדות התכנון. פנייתו של חולבסקי הגיעה בעקבות תאונה קטלנית נוספת שאירעה בכביש בשבוע שעבר. קורבן זה מצטרף למספר קורבנות שהכביש הזה גבה מתחילת השנה. ההרוג הינו רוכב אופנוע שנהרג מהתנגשות ברכב פרטי בכביש שהוגדר כבר לפני מספר שנים ככביש אדום (כביש בו אירעו תאונות קטלניות רבות) ואשר התרחשו בו עשרות תאונות דרכים בשנים האחרונות.

כביש אדום
כביש 66 במבט מתל מגידו. צילום: Golf Bravo

כביש 66, הוא כביש דו סטרי, צר במיוחד ומפותל אשר בחלקים מסוימים ממנו הוקמה גדר הפרדה מבטון וזאת בעקבות התאונות הרבות שהיו בו. הגדר הפכה את הנסיעה בכביש לבלתי נסבלת בשל העומסים שנוצרו כתוצאה מכמות כלי הרכב הנוסעים בו ובעיקר המשאיות הכבדות והטרקטורים של חקלאי המועצה. מבנה הכביש אינו מתאים להיקפי התנועה הרבים, העומסים גדולים והיציאות מהישובים לאורך הכביש בעייתיות ומסוכנות. הסעות התלמידים שיוצאות מהישובים לבתי הספר ובחזרה מתעכבות, לעיתים אף לזמן רב עם כל תאונה שמתרחשת בכביש.

ראש המועצה האזורית מגידו, איציק חולבסקי: “כראש מועצה האחראי לשלום תושביו ולנעשה בתחומי השיפוט של המועצה, לא אוכל להבליג עוד. אני דורש במפגיע ולפנים משורת הדין להכניס לטיפול מידי את הסדרת הכביש, הזזתו לתוואי המתוכנן והגדלת נתיבי התנועה בהתאם לתכנית המוצעת. מבקש לקדם את ביצוע הכביש כבר בתכנית החומש הקרובה כך שניתן יהיה לפתור את הבעיות לכל אורכו בקטע התשבי- צומת מגידו בהקדם  האפשרי.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter