באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

סקר: תושבי הצפון אינם מרוצים מאיכות הסביבה

סקר: תושבי הצפון אינם מרוצים מאיכות הסביבה

לידיעת המתמודדים בבחירות המוניציפאליות: סקר גיאוקטוגרפיה שערכה ד”ר רינה דגני קובע כי תושבי הצפון נמצאים במקום השני בהענקת חשיבות לנושא הסביבה ובמקום האחרון בשביעות רצון מפעילות הרשויות המקומיות בנושא.

נושא איכות הסביבה חשוב לא פחות מהמשא המתן הקואליציוני לתושבים בישראל, כך עולה מסקר שערכה ד”ר רינה דגני, מנכ”ל מכון גיאוקטוגרפיה לקראת כנס סביבה 2050. מהסקר עולה כי 86% מהציבור בישראל מייחס חשיבות רבה ואף רבה מאוד לנושא הסביבתי בארץ. הסקר בחן את עמדותיו של הציבור בנושאי סביבה ברמה הארצית והעירונית ומשקף מודעות גבוהה בקרב התושבים ברצון למחזר ולשמור על הסביבה. 66% מהציבור כבר מצהירים כי הם ממחזרים בקבוקים, נייר וממיינים

איכות הסביבה
אתר חגית. תושבי הצפון אינם מרוצים. צילום: רונן צומר

פסולת. מהסקר עולה כי באזור הצפון, שבו קיימת פעילות עניפה בתחום איכות הסביבה ורווי במאבקים מתוקשרים גדולים בתחום איכות הסביבה, התחום הסביבתי חשוב מאוד לתושבים. 57% מהתושבים באזור הצפון מייחסים חשיבות גבוהה לאיכות הסביבה זאת, כשבמקום הראשון ממוקמים תושבי השרון עם 58%.

עוד עולה מהנתונים כי התושבים בישראל לא מספיק מרוצים מההשקעה של הרשויות המקומיות בשמירה על הסביבה בערים השונות בישראל. , 42% מהציבור סבורים כי הרשות המקומית בעירם מייחסת חשיבות גבוהה לנושא הסביבתי, החשוב כאמור ל 86% מהציבור בישראל. בפילוח האזורים נראה כי חוסר שביעות הרצון ניכר בכל תושבי המדינה. עם זאת, באזור הצפון, שתושביו היו ממוקמים במקום השני בהענקת חשיבות לנושאי הסביבה, ממקום במקום האחרון בסולם שביעות רצון התושבים מפעילות הרשות המקומית בנושאי הסביבה- רק 9% מהתושבים העידו כי הרשויות מעניקות חשיבות רבה מאוד לנושא. שביעות הרצון הגבוהה ביותר נצפתה באזור השרון בו 31% מהתושבים סבורים כי הרשות המקומית נותנת חשיבות גבוהה לנושא הסביבתי.

נראה כי קיים קשר בין רמת הפעילות שעושה הרשות המקומית לבין החשיבות שנותנים התושבים לנושא הסביבתי: בערים בהם שמה העירייה דגש ופועלת לשמירה על האיכות הסביבה, התושבים ממחזרים יותר. כך באזור השרון, בו 30% מהתושבים מעידים כי העירייה מקנה חשיבות רבה מאוד לנושא הסביבתי, 61% מהתושבים ממחזרים. זאת, לעומת ערים אחרות בהם מספר נמוך של תושבים (16%) ציינו כי הרשות פועלת רבות בתחום איכות הסביבה, מספר התושבים שממחזר הינו נמוך יחסית (51%).

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter